Aktuality

01. júl 2018

Nedeľa pre Slovákov dvakrát zlatá a dvakrát strieborná. Valová má zlato i striebro

Nedeľa bola pre slovenskú reprezentáciu na majstrovstvách Európy juniorov a U23 v Auronze bohatá na medaily. Po predpoludňajších zlatých jazdách Lucie Valovej (v C1 junioriek na 500 m) a štvorkajaka v zložení Samuel Baláž, Milan Fraňa, Csaba Zalka, Tibor Linka (K4 U23 na 500 m), pribudli popoludní ďalšie cenné kovy. Valová pridala v C1 na 200 m striebornú medailu (za víťazkou Ruskou Anastasiou Važinskou zaostala len o 196 tisícin sekundy), rovnako strieborný skončil v K1 medzi juniormi na 200 m Matúš Jedinák (manko na víťazného Poliaka Bartosza Grabowského 327 tisícin s). Tesne za pódiom skončili naše lode v disciplínach K4 a C4 na 500 m v juniorskej kategórii.

"Lucia ukázala dobrú formu, k druhému zlatu jej chýbalo málo v posledných piatich až desiatich záberoch. Petekári to mali pri zvýšenej sile vetra ťažké," povedal na margo striebra Valovej šéf juniorskej reprezentácie Marián Tesárik. Striebro Matúša Jedináka zhodnotil takto: "Veril som Matúšovi, že má na to, a keďže všetko sadlo ako malo, tak medailu aj získal. Šiel dobre od začiatku."

Slovensko si tak odváža z Talianska 3 zlaté a 2 strieborné medaily. "Naše vystúpenie musím hodnotiť vysoko pozitívne. Osobne sa nepamätám, že by sme na európskom šampionáte získali toľko medailí a umiestnení v A-finále," sumarizoval Tesárik.

Slováci v nedeľu

A-finále:

Lucia Valová (C1 juniorky, 500 m) - 1. miesto, (C1 juniorky, 200 m) - 2. miesto

Samuel Baláž, Milan Fraňa, Csaba Zalka, Tibor Linka (K4 U23, 500 m) - 1. miesto

Matúš Jedinák (K1 juniori, 200 m) - 2. miesto

Martin Hvojník, Richard Németh, Matúš Jedinák, Zsolt Liba (K4 juniori, 500 m) - 4. miesto

Dávid Koczkás, Dávid Fekete, Eduard Strýček, Richard Zilizi (C4 juniori, 500 m) - 4. miesto