Aktuality

08. júl 2018

Novácka päťstovka: Mládková štyrikrát víťazne, žiarili aj Česi

Na tradičných pretekoch v rýchlostnej kanoistike Novácka päťstovka, ktorá počas uplynulého víkendu (7. - 8. júl 2018) zaznamenala už 46. kapitolu svojej histórie, boli diváci svedkami kvalitných a zaujímavých súbojov.

Najúspešnejšou pretekárkou sa stala Ivana Mládková, ktorá v domácom prostredí získala štyri prvenstvá - K1 200 m, K1 500 m, v K2 spolu s Luciou Oršulovou vyhrala taktiež dvojstovku i päťstovku. O mimoriadnu konkurenciu v K1 na 500 m sa postarali českí reprezentanti, ktorí si vyárendovali všetky miesta na stupni víťazov v poradí 1. Jakub Špicar, 2. Daniel Havel, 3. Lukáš Nepraš.

V K1 na 200 m zdolal Ľubomír Beňo (VŠC Dukla B. Bystrica) odchovanca nováckej kanoistiky Denisa Myšáka (SČP Bratislava).

V piatok sa v Novákoch prehnala búrka, ktorá trvala zhruba tri štvrte hodiny, organizátori mali preto starosť o víkendové preteky. Obavy boli, našťastie, zbytočné.

„Počasie nám nakoniec vyšlo veľmi dobre, tak v sobotu, ako aj v nedeľu. Nebolo ani horúco ani chladno, bez vetra. Organizačne sme zabezpečili podujatie na štandardnej úrovni, na akej ju roky robíme, technické zabezpečenie fungovalo bez problémov. Veľkým plusom a spestrením bola účasť českých reprezentantov na 500-metrovej trati. Páčilo sa im v Novákoch a divákom sa zase páčili preteky. Českí pretekári spoločne s našou domácou Ivanou Mládkovou boli diváckymi lákadlami. Nechýbal ani Denis Myšák, ktorý sa po zdravotných problémoch pomaly dostáva do formy, na dvojstovke obsadil druhú priečku. Účasť bola bohatá, prihlásených bolo okolo 392 pretekárov. Musím pozitívne hodnotiť aj prítomnosť divákov, priaznivcov kanoistiky i rodinných príslušníkov sa počas oboch dní zišlo veľmi veľa, atmosféra bola vynikajúca," zhodnotil podujatie riaditeľ pretekov Milan Oršula z Klubu rýchlostnej kanoistiky Nováky, tradičného organizátora pretekov.