14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

25. august 2007

V Pekingu bronz pre slovenský štvorkajak

PEKING 25. augusta (SITA) - Slovenský štvorkajak v zostave Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr obsadil na predolympijskej regate v Pekingu v pretekoch na 1000 m tretie miesto. Z prvenstva sa tešilo kvarteto Bieloruska. V pretekoch singkanoistov na rovnakej trati skončil Marián Ostrčil šiesty. Zvíťazil Rus Maxim Opalev.
Bratia Riszdorferovci, Vlček a Tarr boli po úvodnej polovici trate na štvrtom mieste, na méte 750 m predstihli Austrálčanov a tretiu priečku si udržali až do cieľa. Zverenci trénera Tibora Soósa na kilometri zopakovali umiestnenie zo svetového šampionátu v Duisburgu. Slovenská káštvorka rovnako ako v Nemecku zdolala Maďarov a v závere odrazila nápor Číňanov mohutne povzbudzovaných domácimi fanúšikmi.

Marián Ostrčil obsadil vo finále C1 na 1000 m šieste miesto. Úradujúci vicemajster sveta na kilometri bol po úvodnej päťstovke piaty, v druhej časti trate sa pred neho ešte dostal zlatý medailista z Duisburgu Maďar Attila Vajda. Ostrčil nechal za sebou Američana Jordana Mallocha a Rumuna Florina Mironcica. Z víťazstva na 1000 m sa v pekinskom areáli Šunji tešil Rus Maxim Opalev, ktorý prišiel do cieľa s vyše sekundovým náskokom pred Mexičanom Cristobalom Josem Everardom, tretí bol bývalý olympijský šampión Nemec Andreas Dittmer. Na 500 m trati sa Ostrčilovi nepodarilo postúpiť do finále, keď v piatkovom semifinále skončil štvrtý. Kombinovaná slovensko-poľská posádka v zložení Ivana Kmeťová, Martina Kohlová, Monika Borowiczová, Beata Mikolajczyková obsadila v K4 na 500 m tretiu priečku za favorizovanými loďami Nemecka a Poľska.

"Pre chalanov zo štvorkajaka, Mariána Ostrčila i kajakárky Kmeťovú s Kohlovou boli vrcholom sezóny MS v Duisburgu. Do Pekingu išli predovšetkým s tým, aby si vyskúšali olympijský areál Šunji a oboznámili sa s prostredím v dejisku OH 2008. Každá medaila však má svoju cenu. Káštvorka si vo finiši udržala bronzovú priečku pred neustále sa zlepšujúcimi Číňanmi, ktorí budú o rok poriadne hrýzť. Škoda, že v K4 žien slovensko-poľskej ekipe medailu neudelili, keďže išlo o kombinovanú posádku," povedal pre TASR reprezentačný tréner slovenských rýchlostných kanoistov Pavel Blaho.

finálové výsledky na 1000 m:
K4: 1. Raman Piatrušenka, Aliaksei Abalmasau, Artur Litvinčuk, Vadzim Machnev (Biel.) 2:54,834, 2. Ilja Medvedev, Jevgenij Šalachov, Anton Vasilijev, Konstantin Višňakov (Rus.) 2:56,090, 3. Richard RISZDORFER, Michal RISZDORFER, Erik VLČEK, Juraj TARR (SR) 2:57,804
C1: 1. Maxim Opalev (Rus.) 4:04,516, 2. Cristobal Jose Everardo (Mex.) 4:05,460, 3. Andreas Dittmer (Nem.) 4:05,920...6. Marián OSTRČIL (SR) 4:12,190
K1: 1. Tim Brabants (V. Brit.) 3:33,882, 2. Ben Fouhy (Nový Zél.) 3:34,510, 3. Eirik Vearas Larsen (Nór.) 3:34,554
K2: 1. Zoltán Kammerer, Gábor Kucsera (Maď.) 3:18,462, 2. Andreas Ihle, Rupert Wagner (Nem.) 3:19,116, 3. Philippe Colin, Sebastian Jouve (Fr.) 3:19,240
C2: 1. Nicolae Flocea, Ciprian Popa (Rum.) 3:39,880, 2. Zhongyun Chen, Zhiwu Zhang (Čína) 3:40,502, 3. Andrei Bahdanovič, Aliaksandr Žukovski (Biel.) 4:40,654