04. júl 2010

ME: Bronz pre Mariána Ostrčila na 5000 m

Výsledky C1 na 5000 m na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v španielskej Trasone

TRASONA 4. júla (SITA) - Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Marián Ostrčil obsadil v pretekoch C1 na 5000 m na majstrovstvách Európy v španielskej Trasone výborné tretie miesto a vybojoval tým pre Slovensko druhý vzácny kov na tomto šampionáte. O ten prvý sa postarali v K2 žien na 200 m Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou, ktoré skončili druhé. Pre 29-ročného skúseného kanoistu je to prvá medaila z majstrovstiev Európy v kariére. Vo svojej zbierke však má striebro z MS v roku 2007 na 1000 m.

Marián Ostrčil bol vo vedúcej trojici pretekárov, ktorá sa vzdialila zvyšku štartového poľa. Konečné prvenstvo Nemca Ronalda Vercha bolo suverénne, ale o striebro a bronz to bol dramatický súboj až do konca. Španiel José Luis Bouza Pregal si nakoniec uhájil druhú pozíciu, slovenský singlkanoista za ním zaostal o jeden a pol sekundy.

V záverečnej disciplíne celého šampionátu - K1 mužov na 5000 m triumfoval Bielorus Alex Jureňa. Slovák Filip Petrla dopádloval v 20-člennom štartovom poli na 15. pozícii. Nemec Max Hoff skončil druhý a práve jeho strieborná medaila rozhodla o tom, že v medailovej bilancii krajín zvíťazilo Nemecko. Slovensku patrí s jedným striebrom a jedným bronzom dvanásta priečka.

Výsledky - finále na 5000 m:

K1 muži: 1. Alex Jureňa (Bielorus.) 19:55,607 min, 2. Max Hoff (Nem.) 19:58,904m 3. Iľja Medvedev (Rus.) 20:16,564, ... 15. Filip Petrla (SR) 21:54,779

C1: 1. Ronald Verch (Nem.) 23:10,386, 2. José Luis Bouza Pregal (Šp.) 23:18,546, 3. Marián Ostrčil (SR) 23:20,018

K1 ženy: 1. Lani Belcherová (V.Brit.) 22:22,457, 2. Tamara Csipesová (Maď.) 22:29,359, 3. Maryna Paltaranová (Bielorus.) 22:33,297