21. august 2010

MS: Kmeťová s Kohlovou priamo do finále na 200 m

Slovenské kajakárky Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou vyhrali na 38. majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v poľskej Poznani tretiu rozjazdu disciplíny K2 žien na 200 m, čím si vybojovali priamy postup do A-finále

P    OZNAŇ 21. augusta (SITA) - Slovenské kajakárky Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou naplnili v tretej rozjazde disciplíny K2 žien na 200 m na 38. majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v poľskej Poznani očakávania a víťazným časom 38,362 s si vybojovali priamy postup do A-finále, do ktorého sa prebojovali iba víťazky troch rozjázd. Do semifinále MS postúpili lode, ktoré v rozjazdách skončili na 2. až 7. mieste.

Výsledky rozjázd K2 ženy na 200 m (1. - priamy postup do finále, 2. - 7. do semifinále):
   1. rozjazda: 1. Katalin Kovácsová, Natasa Janicsová (Maď.) 37,926
   2. rozjazda: 1. Marta Walczykiewiczová, Ewelina Wojnarovská (Poľ.) 38,111
   3. rozjazda: 1. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 38,362