22. máj 2011

Bronz pre Gelleho a Kmeťovú s Kohlovou

Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Peter Gelle obsadil v A-finále K1 mužov na 500 m na pretekoch II. kola Svetového pohára v českých Račiciach tretie miesto a vybojoval si bronzovú medailu. Pre výpravu SR je to na týchto pretekoch už druhý vzácny kov. Za víťazným Švédom Andersom Gustafssonom, ktorý je úradujúcim majstrom sveta na tejto neolympijskej trati, zaostal o 1,7 s

Slovenské reprezentantky v rýchlostnej kanoistike Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou obsadili v A-finále K2 žien na 500 m na pretekoch II. kola Svetového pohára v českých Račiciach 5. miesto. Na finále nastúpili iba necelých 20  minút po tom, ako si na neolympijskej dvojstovke vybojovali bronzové medaily. Tentoraz ich od bronzu delili necelé tri desatiny sekundy. Suverénnym spôsobom zvíťazili Bielorusky Volga Chudenková, Maryna Poltaranová. Na 200 m obsadili tretie miesto a vybojovali si bronzové medaily. Za víťaznými Rakúšankami Yvonne Schuringovou a Viktoriou Schwarzovou zaostali o 387 tisícin sekundy.  Zverenky trénera Filipa Petrlu krátko pred 11.00 h ešte čaká finále K2 žien na olympijskej trati 500 m