28. máj 2011

Slováci na 1000 m bez medaily

Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike nezískali v pretekoch na 1000 m v rámci III. kola Svetového pohára v nemeckom Duisburgu žiadnu medailu. Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou skončili v K2 žien tesne za pódiom pre medailistov na 4. mieste. Od cenného kovu ich delila viac ako jedna sekunda, za víťaznými Rakúšankami Viktoriou Schwarzovou a Yvonne Schuringovou zaostali o vyše dve sekundy. Rovnako štvrtá priečka vo výsledkovej listine patrila aj štvorkajaku s posádkou Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček a Juraj Tarr.

Z prvenstva sa tešili Rusi, ktorí boli o vyše tri sekundy rýchlejší. V A-finále sa predstavil aj kanoista Marián Ostrčil. V areáli, v ktorom slávil v roku 2007 svoj životný úspech, keď tu a majstrovstvách sveta získal na kráľovskom kilometri striebornú medailu, opádloval do cieľa na 7. pozícii. Kajakár Peter Gelle skončil v B-finále druhý, celkovo ho klasifikovali na 1. mieste. Mužský dvojkajak v zostave Martin Jankovec - Tomáš Martinek obsadil rovnako v B-finále 8. miesto, celkovo bol sedemnásty.

Výsledky:
A-finále:
K2 ženy na 1000 m: 1. Viktoria Schwarzová, Yvonne Schuringová (Rak.) 3:42,168, ... 4. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 3:47,197

C1 na 1000 m: 1. Sebastian Brendel (Nem.) 3:50,943, ... 7. Marián Ostrčil (SR) 4:01,258

K4 muži na 1000 m: 1. Rusko (Oleg Žestkov, Anton Rjachov, Anton Vasiljev, Iľja Medvedev) 2:52,109, ... 4. Slovensko (Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr) 2:55,134

B-finále:
K1 muži na 1000 m: 1. Daniel Havel (ČR) 3:32,927, 2. (celkovo 11. miesto) Peter Gelle (SR) 3:35,476

K2 muži na 1000 m: 1. Nicola Ripamonti, Matteo Galligani (Tal.) 3:13,986, ..8. (celkovo 17. miesto) Martin Jankovec, Tomáš Martinek (SR) 3:19,510