12. november 2011

Hank McGregor z Južnej Afriky bol zvolený za atléta ICF mesiaca november

Lausanne, Švajčiarsko 02.11.2011 - Hank McGregor z Južnej Afriky bol zvolený Medzinárodnou kanoistickou federáciou (ICF) za  športovca mesiaca november potom, čo vyhral K1 muži na Majstrovstvách sveta v maratóne v Singapure minulý mesiac.

McGregor dostal  51 percent hlasov v ankete ICF na Facebooku.  Kandidáti na udelenie titulu boli medailisti v C1 muži Matthias Ebhardt (GER), C2  muži Attila Gyoru a Marton Kover (HUN), K2 muži Alvaro Fernandez a Walter Bouzan (ESP), K1 ženy Renata Csay (HUN) - K2 ženy  Renata Csay a Ramona Farkasdi (HUN) a K1 ženy do 23 rokov,  majsterka sveta Eva Barrios (ESP). Taktiež boli nominované K2 ženy ázijské majsterky Yeung Chen Jieyi Xintian a Abigail (SIN). Všetci nominovaní športovci boli zlatí medailisti z nedávnych majstrovstiev sveta v maratóne, konaných v  Singapure.

Víťazstvo v Singapure, je len jedným z hlavných neuveriteľných vrcholov roku McGregora. Prevzal viacero víťazstiev  v priebehu roka, vyhral vysoko cenené preteky Hansa Fish v maratóne v rodnej Južnej Afrike, a o dva týždne neskôr mal vo vrecku zlatú medailu a titul Majster sveta, čo sa mu podarilo naposledy v roku 2003. Zapísal sa do knihy rekordov a histórie, keď sa stal prvým kajakárom, ktorý je držiteľom všetkých singlových a deblových titulov  v kalendárnom roku. Je prvý Juhoafričan, ktorý vyhral oba tituly v K1 a K2 muži v rýchlostnej kanoistike, surfski a river canoeing a ako prvý ovládol ako stojace vody tak i tečúce rieky v maratóne.

Jeho rekordný rok:
"Mal som rok ako zo sna. Myslím, že atribút môjho úspechu boli skúsenosti a lepšie spoznanie svojho vlastného tela, na základe čoho som bol schopný dosiahnuť najvyššiu úroveň, ktorá mi umožnila bojovať o tituly. Tiež si myslím, že významným faktorom je to, že ma naozaj baví pádlovať bez ohľadu na to, aká je to disciplína - je to len taký veľký šport, ktorého  som súčasťou !“

McGregor  nie je jediný, úspešný maratónec. Medzi najlepších patrí  10 násobný  majster sveta v maratóne Manuel Fernandes Busto zo Španielska, ktorý je číslo jedna v ICF klasických súťažiach v maratóne. Je to latka, o ktorú McGregor neustále usiluje. Popri tom sa snaží dosiahnuť úspech aj na iných frontoch.

"Je  to pre mňa výnimočné, stať sa najlepším kanoistom sveta."

McGregor bude obhajovať titul v Ríme v roku 2012, ale cíti, že musí ešte tvrdo pracovať, aby si obhájil titul. Celý rozhovor s Hankom McGregorom je k dispozícii angličtine tu: