05. jún 2012

V Račiciach vo finále K1 na 1000 m triumf Gelleho

Peter Gelle z trenčianskej Dukly potvrdil svoju kvalitu na kvalifikačných pretekoch slovenských rýchlostných kanoistov v českých Račiciach a pomerne suverénnym spôsobom zvíťazil v pretekoch K1 na 1000 m. O 3 desatiny sekundy za ním zaostal Juraj Tarr z ŠKP Bratislava, tretí už s vyše sekundovým odstupom dopádloval do cieľa ďalší Trenčan Martin Jankovec.

Súrodenci Riszdorferovci bojujúci o miestenku do zostavy štvorkajaka, ktorý bude na prelome júla a augusta v Londýne pádlovať o olympijské pocty, príliš nepresvedčili. Háčik historicky najúspešnejšej
slovenskej lode 31-ročný Richard skončil šiesty, keď za víťazným Gellem zaostal o rovných šesť sekúnd. Jeho o 4 roky starší brat Michal, ktorý už má vo svojej zbierke dve olympijské medaily (striebro z Pekingu 2008 a bronz z Atén 2004), osem titulov majstra sveta a jedenásť najjagavejších kovov z kontinentálnych šampionátov, obsadil siedmu priečku, keď bol o vyše osem sekúnd pomalší ako najlepší kajakár.

Výsledky - finále K1 mužov na 1000 m:
1. Peter Gelle (Dukla Trenčín) 3:36,95 min, 2. Juraj Tarr (ŠKP Bratislava) 3:37,25, 3. Martin Jankovec (Dukla Trenčín) 3:38,11, 4. Marek Krajčovič 3:40,73, 5. Matej Michálek 3:41,27, 6. Richard
Riszdorfer 3:42,95, 7. Michal Riszdorfer (všetci ŠKP Bratislava) 3:45,11, 8. Tomáš Martinek (Dukla Trenčín) 3:47,37, 9. Gábor Jakubík (ŠKP Bratislava) 3:49,77