14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

23. jún 2012

Prvý bronz pre K2 mužov – Vlček s Gellem spokojní

Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Peter Gelle s Erikom Vlčekom obsadili vo finále K2 mužov na XIV. Majstrovstvách Európy v chorvátskom Záhrebe 3. miesto a získali bronzovú medailu. Za víťaznou maďarskou posádkou Rudolf Dombi - Roland Kökény zaostali úradujúci majstri sveta v tejto disciplíne z minuloročného šampionátu v maďarskom Szegede o 1,570 s. Druhí skončili Nemci Martin Hollstein s Andreasom Ihlem, ktorí boli rýchlejší o 54 stotín sekundy. Ďalšie lode už výrazne zaostali. Dombi s Kökényom od štartu nasadili zdrvujúce tempo. Už po 250 metroch mali pred zvyškom štartového poľa vyše sekundový náskok. Ten si bezpečne postrážili až do cieľa. Slovenská dvojica sa držala na treťom mieste. V polovici trate sa Gelle s Vlčekom na chvíľu dostali na striebornú priečku, ale už na Medzičase 250 m pred cieľom boli opäť tretí. Na tejto pozícii prešli aj cieľom dramatických pretekov.

Peter Gelle: „Išli sme sem z plného tréningu, v piatkovej rozjazde sa nám išlo výborne, teraz vo finále to nebolo pocitovo tak dobré, ale bol to výborný tréning. Dobre sme si zajazdili a vyšla z toho bronzová medaila. Sme spokojní s tým, čo sme zo seba dnes vydali. Trochu sme zvádzali boj s vetrom, ale takéto počasie môže byť aj v Londýne, takže sa musíme pripraviť aj na to. Mali sme dobrý štart, my, Maďari a Nemci sme odskočili dopredu. Vo vetre bolo trocha problematické udržať si tempo, súperov sme mali po ľavej strane, vedeli sme si ich postráži. Do budúcna ešte musíme popracovať na tempe, aby sme dokázali držať krok s najlepšími, zároveň sa čo najmenej unavili a v závere ešte musíme mať dosť síl na to, aby sme vo finiši udreli."

Erik Vlček: „Je dobré vedieť, že nie sme ďaleko od najlepších, že sme na správnej ceste k úspechu. Bronzová medaila je príjemné plus. Ak dobre potrénujeme, určite potrápime našich súperov ešte viac ako tu v Záhrebe. Pre nás bola účasť na ME cenná aj z iného pohľadu. Doma sa nám nedarilo rovno sadnúť do lode, zástupcovia firmy Vajda, nám ju premerali a zistili, že Peťova sedačka je padnutá nižšie. Bolo ju treba podložiť. Po tejto zmene sa nám už v rozjazde išlo lepšie. Teraz si jeden-dva dni oddýchneme a potom sa pustíme do poriadneho tréningu. Najprv to budú dlhé úseky, veľa kilometrov s nižšou intenzitou, čím sa budú OH blížiť, úseky sa budú skracovať a intenzita bude vyššia. V pláne máme aj sústredenia, budeme s Peťom tráviť viac času, aby sme sa čo najviac zjazdili."