14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

24. jún 2012

Rusnák si vylepšil chuť bronzovou medailou v C1 na 5000 m

Záverečný program ME v Záhrebe, vytrvalostné preteky na 5000 m priniesli Slovensku ďalšiu medailovú radosť. Kanoista Matej Rusnák, ktorý nastupoval na 5 kilometrovú trať po sklamaní z výkonov v C1 na 1000 m (nepostúpil do finále) si napravil chuť ziskom bronzovej medaily. Od začiatku sa držal na 4. mieste, po prvom kole sa prepracoval na 3. miesto, a to si udržal až do konca (čas 23:31,905). Až do konca však musel odrážať snahu štvrtého Srba Dušana Ružičiča. Z titulu majstra Európy sa tešil Rumun Florin Comanici (22:55,509), druhý skončil Španiel Manuel Antonio Campos (23:21,833)

„Nebolo to jednoduché, dal som si celkom do tela, boli aj kritické okamžiky, keď som chytil nejakú vlnku, ale našťastie som sa udržal v lodi. Je to síce slabá náplasť na neúspech na kiláku , kde som chcel postúpiť do finále, ale medailu si veľmi cením. Srba, ktorý ma prenasledoval som počul za sebou, ale tréner Kňazovický ma upokojoval, že sa mu vzďaľujem, že to bude v poriadku."

V K1 na 5000 m skončila Dana Ivanovová na 10. mieste, Juraj Danko bol v rovnakej disciplíne mužov deviaty.