10. máj 2013

Mladá slovenská K4 priamo do finále – piatok - rozjazdy

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY TU

Všetky slovenské lode, ktoré sa v piatok predpoludním predstavili v rozjazdách na 500 a 1000 m na pretekoch I. kola Svetového pohára 2013 v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szegede, boli úspešné a postúpili do ďalších bojov. Mužský štvorkajak s posádkou Marek Krajčovič, Gábor Jakubík, Matej Michálek a Viktor Demin dokonca po víťazstve vo svojej rozjazde ide priamo do A-finále. Olympionici z minuloročného Londýna Peter Gelle, Martin Jankovec, Erik Vlček a Juraj Tarr obsadili v tejto disciplíne vo svojej rozjazde piatu priečku a popoludní ich čaká boj o účasť v elitnej finálovej deviatke v semifinálovej jazde.

Do semifinále postúpili aj Martina Kohlová v K1 na 500 aj 1000 m, keď v oboch disciplínach obsadila v rozjazdách zhodne štvrté miesta. Aj Simona Šamková sa predstaví v semifinále keď skončila vo svojej rozjazde na 500 m na 5. mieste.

Uspeli aj singlkanoisti na kilometrovej trati. Matej Rusnák vo svojej rozjazde dopádloval na druhej pozícii, Marián Ostrčil v ďalšej skončil tretí. V semifinále C2 na 1000 m sa predstavia aj Krištof Tóth s Adamom Csenkeyom, ktorí v rozjazde síce skončili až na 8. mieste, ale vďaka lepšiemu času, ako mala posádka v opačnej rozjazde, postúpili.

Popoludní od 14.00 h pokračujú preteky SP semifinálovými jazdami na 500 a 1000 m a rozjazdami v ďalších disciplínach na 500 m.

C2 muži

I. rozjazda: ... 8. Krištof Tóth, Adam Csenkey (SR) 4:29,933 - postúpili do semifinále

K1 ženy

III. rozjazda: ... 4. Martina Kohlová (SR) 4:45,883 - postúpila do semifinále

K4 muži

I. rozjazda: 1. Slovensko II. (Marek Krajčovič, Gábor Jakubík, Matej Michálek, Viktor Demin) 3:13,947 - postúpili priamo do finále

II. rozjazda: ... 5. Slovensko I. (Peter Gelle, Martin Jankovec, Erik Vlček, Juraj Tarr) 3:27,384 - postúpili do semifinále