14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

11. máj 2013

Súboj K4 vyšiel lepšie pre „olympijskú“ zostavu, Rusnák i Kohlová spokojní

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY TU

Ťažký záber čakal v úvode sobotňajšieho finálového bloku v rámci I. kola Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szegede našu kajakárku Martinu Kohlovú. O 10.08 nastúpila v B-finále na kilometrovej trati, skončila na 9. mieste, keď očividne šetrila sily. V cieli mala len pár minút na výmenu čísla a ponáhľala sa na štart (10.33) svojho A-finálové vystúpenia na 500 m. Vo svojom prvom veľkom singlovom finále na Svetovom pohári dopádlovala na 9. mieste. Napriek tomu bola spokojná, pretože si splnila svoj osobný cieľ, dostať sa do boja o medaily.

Druhým slovenským zástupcom v A-finále bol v sobotu Matej Rusnák v C1 mužov na 1000 m. Na svojej preferovanej trati skončil na 5. mieste a aj on bol so svojim výkonom maximálne spokojný.

Najzaujímavejší súboj z pohľadu Slovenska prišiel pár minút predpoludním. Vo finále K4 sa predstavili hneď dve slovenské lode. Zostava mladého štvorkajaka (reprezentanti do 23 rokov) Marek Krajčovič, Gábor Jakubík, Matej Michálek a Viktor Demin hneď vo svojom prvom veľkom seniorskom štarte v tejto zostave zaujala víťazstvom v rozjazde a priamym postupom do finále. Tam im sekundovala skúsenejšia „olympijská\" posádka Peter Gelle, Martin Jankovec, Erik Vlček a Juraj Tarr. Tí si postup vybojovali cez semifinále. Interný súboj vyšiel lepšie skúsenejšej posádke, ktorá skončila na 4. mieste. Druhý štvorkajak zaostal o pol sekundy a obsadil 5. miesto. V sobotu popoludní sú na programe rozjazdy a semifinále na 200 m.

SOBOTA - FINÁLE

1000 m

K1 ženy

B-finále: ... 9. (celkovo 18. miesto) Martina Kohlová (SR) 4:48,782

500 m

K1 ženy

A-finále: 1. Dalma Ružičičová-Benedeková (Srb.) 1:58,215, ... 9. Martina Kohlová

K4 muži

A-finále: 1. Srbsko (Milenko Zorič, Ervin Holpert, Aleksandar Alekšič, Dejan Terzič) 2:58,670, ... 4. Slovensko I. (Peter Gelle, Martin Jankovec, Erik Vlček, Juraj Tarr) 3:00,692, 5. Slovensko II. (Marek Krajčovič, Gábor Jakubík, Matej Michálek, Viktor Demin) 3:01,214