18. máj 2013

V K4 triumf mládežníkov, v K1 lepšia Kmeťová, Rusnák šiesty + FOTOGALÉRIA

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY TU

O najlepší výsledok slovenských farieb v rámci sobotného predpoludňajšieho bloku finále na pretekoch II. kola Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v českých Račiciach sa postaral singlkanoista Matej Rusnák, ktorý dopádloval v C1 na 1000 m šiesty. Ďalší slovenský kanoista Marián Ostrčil dopádloval v B-finále (o konečné 10. - 18. miesto) piaty, celkovo mu teda patrí 14. priečka.

V internom súboji slovenských štvorkajakov skončila olympijská posádka Peter Gelle, Martin Jankovec, Erik Vlček a Juraj Tarr na ôsmom mieste. O 207 tisícin sekundy prehrala súboj s juniorskou posádkou Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík a Viktor Demin, ktorá obsadila siedmu priečku. Znamená to, že v dueli o nomináciu na seniorské majstrovstvá sveta, ktoré sa na prelome augusta a septembra uskutočnia v nemeckom Duisburgu, je stav 1:1 ("olympionici" zvíťazili pred týždňom na pretekoch I. kola SP v maďarskom Szegede - pozn.), a o tom, ktorá loď dostane dôveru Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky, sa bude v júli rozhodovať v dodatkovej kvalifikácii na bratislavskom Zemníku.

V B-finále (o konečné 10. - 18. miesto) K1 žien na 500 m obsadila Ivana Kmeťová 5. miesto, celkovo teda skončila štrnásta. Zdolala však svoju kolegyňu Martinu Kohlovú, ktorá dopádlovala hneď za ňou na 6. pozícii. Vrátila jej tak prehry z kvalifikačných pretekov, ktoré adepti na slovenský reprezentačný dres absolvovali pred dvoma týždňami rovnako v Račiciach, a z piatkového semifinále v tejto disciplíne. Na šampionátoch môže jedna krajina postaviť v každej disciplíne iba jednu loď.

Súhrn výsledkov finále so slovenskou účasťou

1000 m:

C1 muži: 1. Sebastian Brendel (Nem.) 3:47,084, ... 6. Matej Rusnák 3:52,167, ... v B-finále 5. (celkovo 14. miesto) Marián Ostrčil (obaja SR) 4:01,416

K4 muži: 1. Česko (Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba) 2:49,247, ... 7. Slovensko II. (Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík, Viktor Demin) 2:55,796, 8. Slovensko I. (Peter Gelle, Martin Jankovec, Erik Vlček, Juraj Tarr) 2:56,003

500 m:

K1 ženy: 1. Lisa Carringtonová (N.Zél.) 1:48,550, ... v B-finále 5. (celkovo 14. miesto) Ivana Kmeťová 1:53,862, 6. (15.) Martina Kohlová (obe SR) 1:54,232