19. máj 2013

Beňo s Kohútom nesklamali, Kohlová na 200 metrov porazila Kmeťovú + FOTOGALÉRIA

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY TU

Nedeľňajšie dopoludnie na II. Svetovom pohári v českých Račiciach bol v znamení dvoch vystúpení slovenských pretekárov v A-finále - Rastislava Kohúta a Ľubomíra Beňa. Nemenej dôležitý bol však aj súboj Ivany Kmaťovej a Martiny Kohlovej na 200-metrovej trati. Lepšia z dvojice si vybojovala právo účasti na ME.

Už postup Ľubomíra Beňa do finále 500-ky bolo príjemným prekvapením. Síce na neolympijskej trati, no prebiť sa medzi najlepších kajakárov je vždy mimoriadne ťažké. Skončil na 8. mieste. „Konkurencia v K1 je nabitá, uvidím na akej trati dostanem na ME dôveru, mne osobne v poslednej dobe viac ide neolympijská 500 m trať, ale viac inklinujem ku kratšej dvojstovke. Predsa len som šprintérsky typ."

Rastislav Kohút bol s postupom do finále 500-ky a siedmym miestom v ňom spokojný. Hodnú chvíľu po dojazde nebol pre vyčerpanie schopný slova. „Aj na neolympijskej 500-ke bola veľmi dobrá konkurencia a A-finále je na každom Svetovom pohári dobré umiestnenie. Vo finále som zo seba vydal úplne všetko."

Osud to tak pripravil, že v B-finále na 200 m štartovali Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou v susedných dráhach a o to bol ich súboj emotívnejší. Lepšia z dvojice Martina Kohlová si zabezpečila právo účasti na ME. „Bola som včera sklamaná, teraz je to už trošku lepšie, ale ja sa na tej 500-ke stále cítim najlepšie. O dva týždne v Poznani na SP budem štartovať na 200 aj na 500 m, pred ME trošku vyladím formu na 200 metrov, ale polkilometrová trať je a bude stále prioritou."

Ivana Kmeťová mala lepší štart, no v polovici trate svoje vedenie stratila. „Trošku som sa cítila unavená, keď som sa išla rozjazdiť, mala som unavené ruky, ale išla som do toho s tým, že budem bojovať. Mala som na svoje pomery dobrý štart a výkon celkovo nebol zlý.

NEDEĽA - FINÁLE

500 m:

K1 muži: 1. Ken Wallace (Aus.) 1:44,07, ... 8. Ľubomír Beňo (SR) 1:51,933

C1 muži: 1. Martin Fuksa (ČR) 1:57,505, ... 7. Rastislav Kohút 2:01,505, ... v B-finále 4. (celkovo 13. miesto) Matej Rusnák (obaja SR) 1:57,812

200 m:

K1 muži: 1. Marko Dragosavljevič (Srb.) 36,430, ... v B-finále 5. (14.) Miroslav Zaťko 37,163, 8. (17.) Ľubomír Beňo (obaja SR) 37,783

K1 ženy: 1. Lisa Carringtonová (N.Zél.) 41,420 ... v B-finále 2. (11.) Martina Kohlová 43,413, 3. (12.) Ivana Kmeťová (obe SR) 43,749

K2 muži: 1. Jurij Postrigaj, Alexander Ďačenko (Rus.) 32,647, ... v B-finále 7. Erik Noskovič, Andrej Wiebauer (SR) 35,764