31. máj 2013

Traja Slováci sa predstavia v A finále - SUMÁR – III. SP Poznaň

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY TU

Piatok doobeda - ROZJAZDY - 1000 m a 500 m

Medzi mužmi na kilometrovej trati uspel Peter Gelle. Vo svojej rozjazde obsadil siedme, ešte postupové miesto do semifinále, Martin Jankovec bol z deviatej priečky z tejto trate vyradený. Martina Kohlová tiež postúpila do semifinále, no mala aj trochu smoly. Víťazky jednotlivých rozjázd postupovali priamo do finále, ona skončila druhá, za víťaznou Nemkou Anne Knorrovou zaostala iba o 22 stotín sekundy. V polovici trate bola na medzičase prvá, ale záver mala lepší Nemka.

Výsledky - rozjazdy

1000 m

K1 muži - I. rozjazda: 1. Max Hoff (Nem.) 4:00,714, ... 7. Peter Gelle (SR) 4:13,410 - postúpil do semifinále; II. rozjazda: 1. Oleg Jureňa (Biel.) 4:07,095, ... 9. Martin Jankovec (SR) 4:25,107 - z ďalších bojov je vyradený

500 m

K1 ženy - III. rozjazda: 1. Anne Knorrová (Nem.) 2:06,943, 2. Martina Kohlová (SR) 2:07,163 - postúpila do semifinále

Piatok poobede - SEMIFINÁLE - 1000 m a 500 m

Martina Kohlová na 500 m siahala na postup do bojov o medaily už v ranných rozjazdách. Skončila druhá, priamy postup si vybojovala iba víťazka, Slovenku delilo od postupu 22 stotín sekundy. V semifinále však potvrdila, že má formu, a suverénnym prvenstvom si zaistila účasť medzi najlepšou deviatkou.

Peter Gelle si v rozjazde na 1000 m očividne šetril sily. Dopádloval v nej do cieľa až siedmy, bol teda posledným postupujúcim do semifinále. V ňom ale už ukázal svoju kvalitu. Bol o 27 sekúnd rýchlejší ako predpoludním, skončil druhý a rovnako bude mať v sobotu šancu zabojovať o medailu. Na polovičnej vzdialenosti zostal Gelle tesne pred bránami A-finále, keď v semifinálovej jazde dopádloval štvrtý, postupovali iba prví traja. Od účasti v bojoch o medaily ho delilo 452 tisícin sekundy.

Na 500 m bol naopak úspešný Martin Jankovec. Postúpil do A-finále K1 na 500 m, ktoré je na programe v nedeľu. Úspešne tak zvládol "reparát" za predpoludňajšie vypadnutie už v rozjazdách na kilometrovej trati.

Výsledky - semifinále

1000 m

K1 muži - II. semifinále: 1. Rene Holten Poulsen (Dán.) 3:45,854, 2. Peter Gelle (SR) 3:46,582 - postúpil do A-finále

500 m

K1 ženy - I. semifinále: 1. Martin Kohlová (SR) 2:05,792 - postúpila do A-finále

Rozjazdy na 500 m

K1 muži - II. rozjazda: 1. Ken Wallace (Aus.) 1:46,511, 2. Martin Jankovec (SR)

1:47,887 - postúpil do semifinále, IV. rozjazda: 1. Marek Twardowski (Poľ.) 1:47,145, ... 5. Peter Gelle (SR) 1:51,857 - postúpil do semifinále

Semifinále na 500 m

K1 muži

I. semifinále: 1. Ken Wallace (Aus.) 1:43,937, ... 4. Peter Gelle (SR) 1:45,533 - postúpil do B-finále; III. semifinále: 1. Rene Holten Poulsen (Dán.) 1:45,279, 2. Martin Jankovec (SR) 1:45,623 - postúpil do A-finále