14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

11. jún 2013

Nominácia Slovenska na ME bez zmien, Ostrčil ostáva doma

Z pohľadu Slovenska a zloženia reprezentačného tímu na ME bol dôležitý hlavne Svetový pohár v Račiciach (17. - 19. mája), ktorý priamo rozhodoval o nominácii do Portugalska. Svoje úlohy na jednotlivých tratiach si na ňom podelili Martina Kohlová (200 m) s Ivanou Kmeťovou (500 m), Matej Rusnák potvrdil pozíciu aktuálnej slovenskej jednotky medzi kanoistami a predstaví sa na olympijskej kilometrovej trati. Pre ďalšieho kanoistu Rastislava Kohúta ostala neolympijská trať na 500 m a pri neúčasti Ľubomíra Hagaru (po operácii ramena vypúšťa úvod sezóny) aj štart na 200 m. V K4 sa predstaví olympijská zostava a po nevýrazných výkonoch na dvoch Svetových pohároch (Szeged – 4. miesto, Račice – 8. miesto) bude musieť ukázať výrazný vzostup formy, aby dokázala postúpiť do finále a prípadne zabojovať o medaily. V K1 mužov dostane v singloch príležitosť Ľubomír Beňo, ktorý na SP v Račiciach príjemne prekvapil. V A finále skončil na 8. mieste.

Svetový pohár v Račiciach nedal odpoveď na to, kto bude na ME štartovať v C1 na trati 5000 m. Marián Ostrčil totiž vtedy porazil Mateja Rusnáka, získal bronz, a tak sa títo pretekári pobili o možnosť štartu na ME na domácom šampionáte na dlhých tratiach začiatkom júna v Novákoch. Rusnák nad Ostrčilom jasne zvíťazil, takže v Portugalsku bude na päťkilometrovej trati štartovať on.

NOMINÁCIA NA ME (Portugalsko, Montemor, 14. - 16. 6. 2013)