28. jún 2013

Juniori zabrali, K4 aj Myšák s Linkom sú vo finále

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY TU

Slovenskí reprezentanti Denis Myšák a Tibor Linka postúpili v K2 juniorov do finále na 500 m na majstrovstvách Európy juniorov a U23 rokov v rýchlostnej kanoistike v poľskej Poznani. Slováci vyhrali druhé semifinále a bez problémov si vybojovali účasť v bojoch o medaily. Blízko mali aj k priamemu postupu, ale v rozjazde skončili druhí s odstupom 0,400 s za Maďarskom.

V B-finále na 500 m sa zo slovenských lodí predstavia v K1 žien do 23 rokov Simona Šamková, ktorá skončila v semifinle piata, a vďaka času po 8. mieste v semifinále sa dostal do malého finále aj Martin Vajda v K1 mužov do 23 rokov. Na polkilometrovej trati sa ďalej nedostali medzi juniormi Pál Horváth v K1, Jakub Ďuriš v C1 a štvorkajak dievčat v zložení Patrícia Drieňovská, Nikola Zatlkajová, Veronika Mokrá a Patrícia Skovajsová.

Juniorský štvorkajak s posádkou Jerguš Jacko, Filip Valo, Denis Myšák a Tibor Linka obsadil v piatkovom semifinále K4 na 1000 m druhé miesto a bezpečne si vybojoval postup do sobotného popoludňajšieho finále. V B-finále C1 juniorov na 1000 m (o konečné 10. - 18. miesto) bude bojovať Adam Gavenda, ktorý skončil v semifinále na 6. mieste. Nedarilo sa kajakárkam Patrícii Drieňovskej s Nikolou Zatlkajovou, ktoré v semifinále K2 junioriek na 1000 m skončili ôsme, do finále postupovali iba prvé tri dvojice. V kategórii pretekárov do 23 rokov neuspeli v semifinále na 1000 m kajakárka Simona Šamková a kanoista Vincent Farkaš. Obaja skončili vo svojich kategóriách zhodne na siedmej priečke, rovnako postupovali iba prví traja.

JUNIORKY:

K4: 6. Slovensko (Patrícia Drieňovská, Nikola Zatlkajová, Veronika Mokrá, Patrícia Skovjsová) 1:49,774 - z ďalších bojov sú vyradená

C1: 6. Adam Gavenda 4:38,910 - postúpil do B-finále

K4: 2. Slovensko (Jerguš Jacko, Filip Valo, Denis Myšák, Tibor Linka)

3:08,048 - postúpili do A-finále

JUNIORKY:

K2: 7. Patrícia Drieňovská, Nikola Zatklajová 4:18,910 - z ďalších bojov sú vyradené

C1: 7. Vincent Farkaš 4:25,030 - z ďalších bojov je vyradený

K1: 7. Simona Šamková 4:25,516- z ďalších bojov je vyradená