04. august 2013

MS v Kanade: K4-ka do 23 rokov potvrdila ambície, získala zlato

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY TU

V Kanadskom Wellande dnes vyvrcholili MS juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike. A mali naozaj sladkú bodku. Štvorica Marek Krajčovič, Gábor Jakubík, Matej Michálek a Viktor Demin sa stali majstrami sveta na kilometrovej trati. Potvrdili tak ambície na zlato, ku ktorým ich oprávňoval výkon na ME v Poznani, kde sa stali majstrami Európy. Na druhom mieste skončilo Rusko a tretie bolo Maďarsko.

Táto zostava ešte na tohtoročných vrcholných podujatiach neprehrala. Na ME aj na MS vyhrala svoje rozjazdy a potom získala vo finále zlato. Bude naozaj zaujímavé sledovať, ako sa popasuje so svetovou konkurenciou na seniorských MS, ktoré sa uskutočnia na prelome augusta a septembra v Duisburgu.

Ani ďalší naši reprezentanti sa vo finálových jazdách nestratili, aj keď medailu nezískali. V kategórii do 23 rokov obsadil Miroslav Zaťko 6. miesto v K1 na 200 m, od medaily ho delilo 95 tisícin. Štvorica Jerguš Jacko, Filip Valo, Denis Myšák a Tibor Linka skončila tiež na 6. mieste vo finále K4 na 1000 m juniorov. Je to ďalší výborný výsledok našej juniorskej zostavy po 4. mieste na nedávnych ME. Filip Valo štartoval aj vo finále na 200 m, skončil na 7. mieste.

Do 23 rokov

K4 na 1000 m - finále: 1. Slovensko (Marek Krajčovič, Gábor Jakubík, Matej Michálek a Viktor Demin) 2:50.731, 2. Rusko 2:51.078, 3. Maďarsko 2:51.792

K1 na 200 m - finále: 1. Alexander Nikolajev (Rus.) 34,702 s, 2. Miklós Dudás (Maď.) 34,760, 3. Kristian Dušev (Bul.) a Carlos Garrote (Šp.) - obaja 34,783,... 6. Miroslav Zaťko (SR) 34,878

Juniori

K4 na 1000 m - finále: 1. Maďarsko (Richárd Janza, Péter Vass, Zsombor Noé, Martin Fekete) 2:55,380 min, 2. Španielsko 2:58,303, 3. Rusko 2:58,642, 4. Česko 2:58,921, 5. Austrália 2:59,556, 6. Slovensko (Jerguš Jacko, Filip Valo, Denis Myšák, Tibor Linka) 3:00,334

K1 na 200 m - finále: 1. Balázs Birkás (Maď.) 35.699, 2. Diogo Lopes (Port.) 35.708, 3. Pawel Kaczmarek (Poľ.) 36.005, ... 7. Filip Valo 36.547