14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

30. august 2013

Štvorkajak sa vezie na víťaznej vlne. Postúpil priamo do finále

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY TU

Aj piatkový program na MS v Duisburgu pokračoval pre slovenské farby v pohodovom tempe. Zo štyroch lodí, ktoré nastúpili do rozjázd sa všetky dostali do ďalších bojov.

V dobrej forme sa opäť ukázal štvorkajak (tohtoroční majstri sveta a Európy do 23 rokov) s posádkou Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík a Viktor Demin. Pri seniorskej premiére na MS vyhrali svoju rozjazdu na 1000 m a postúpili priamo do finále (nedeľa 15.50 hod.). Druhé Bielorusko porazili o 47 tisícin sekundy.

Krajčovič: Typická jazda, ale nebolo to na doraz

Štvorkajak štartoval krátko po desiatej hodine a vo svojej rozjazde mal najväčších súperov v ruskej a bieloruskej lodi. Dobre vyštartoval, držal sa na prvom mieste a po 500 metroch sa pokúsil "utrhnúť". Z malého náskoku to bolo zrazu takmer pol lode. "Bola to naša typická jazda a taktika, veľa lodí takto jazdí. Kilák na štvorkajaku je o tom, že nemôžeme dovoliť aby loď spomalila. Dá sa povedať, že v tejto fáze sa rozhodlo. Náskok, ktorý sme získali sme už udržali, aj keď Bielorusi v závere dokázali výborne zrýchliť. Vedel som o nich, registroval som ich vedľa seba, no nečakal som, že to až tak dokážu napáliť. Finále bude o niečom úplne inom, každý pôjde na 120 percent, my musíme ísť na 130," reagoval Marek Krajčovič.

"Povedali sme si, že ak v polovičke trate budú pred nami nejaké lode, zvoľníme a ušetríme sily na semifinále. Lenže boli sme vpredu, tak sme zabrali. Ešte nám chýbal dobrý záver, tak hádam v nedeľu vo finále," doplnil ho Gábor Jakubík.

Do semifinále na 500 m Gelle, Vlček s Tarrom aj Kohút

V rozjazdách na 500 m dnes ráno uspel v K1 aj Peter Gelle, ktorý postúpil zo štvrtého miesta do semifinále. Rovnako si postup do semifinále z druhého miesta vybojoval kanoista Rastislav Kohút v C1 na 500 m a v K2 na 500 m Erik Vlček s Jurajom Tarrom, ktorí svoju rozjazdu vyhrali. Semifinále na 500 m je na programe v piatok popoludní.