14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

01. september 2013

Gelle, Vlček s Tarrom aj K4 na 7. mieste, Kohút na ôsmom - OHLASY PRETEKÁROV

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY TU

Záverečný finálový blok na MS v Duisburgu obstarali tri slovenské lode vo finále. V K1 na 500 m skončil Peter Gelle na 7. mieste a zopakoval tak výsledok z K1 na 1000 m. Ani dvojica Erik Vlček a Juraj Tarr nezískala pri svojom druhom finálovom vystúpení na týchto MS medailu. Aj oni skončili v K2 na 500 m na siedmom mieste. Rovnaké umiestnenie získal aj štvorkajak v zložení Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík a Viktor Demin. Pri svojej premiére medzi dospelými sa rozhodne nestratili. Vo finále C1 na 500 m skončil Rastislav Kohút ôsmy. V záverečnej disciplíne šampionátu, v štafetách v K1 na 200 m skončila štvorica Miroslav Zaťko, Ľubomír Beňo, Martin Vajda a Peter Gelle na 9. mieste.

Peter Gelle (K1 na 500 m - 7. miesto): Úprimne, dúfal som, že na 500 m by som mohol atakovať prvú päťku. Ale po dobrom štarte som za chvíľu cítil, že mi dochádzajú sily. Nedokázal som zrýchliť ani v závere, čo mi predtým nerobilo problém a dokonca to bola moja silná stránka. Je vidno, že tú 500-ku nemám teraz "v ruke" tak ako napríklad v rokoch 2010 a 2011.

Erik Vlček (K2 na 500 m - 7. miesto): Začiatok vyzeral dobre. Na dohodnutom mieste sme zrýchlili, ale potom prišla stena. To je moment, keď sa svalstvo zakyslí a človek stráca absolútnu kontrolu nad vlastným organizmom. Loď prestáva byť stabilné. Snažili sme sa, aby loď nespomalila, udržať frekvenciu, ale o chvíľu prišli ďalšie dve myknutia a bolo po všetkom. Škoda, Juraj veľmi túžil po medaile. Budúcnosť vidím pozitívne, v podstate spolu s Jurajom v K2 len začíname a ukázalo sa, že sme nepracovali úplne zbytočne.

Juraj Tarr: Začali sme dobre, hoci nám Maďari odskočili, ale tým sme sa nezaoberali, po dvesto metroch sme sa pohli dopredu. Vyzeralo to dobre, no potom prišlo myknutie, snažil som sa to ešte ako tak udržať, ale už sa nedalo. To sú tie chybičky na ktoré sa dopláca. Ako už Erik hovoril, organizmus keď sa dostane do silného zakyslenia, tak stabilita lode nie je optimálna, z toho to myknutie pramenilo. Aspoň vieme v čom je chyba, a podľa toho musíme zvoliť tréning.

K4 na 1000 m - 7. miesto

Viktor Demin: Už postupom do finále sme splnili cieľ, ktorý sme si vytýčili pred začiatkom šampionátu. Gratulujem súperom, ktorí boli lepší. Dali sme do toho všetko, dnes to stačilo na siedme miesto. Nevnímal som ostatných súperov, sústredil som sa iba na našu jazdu. Trochu ma mrzí, že vo finále nedokážeme zopakovať výkon z rozjazdy. Stalo sa nám to na MS do 23 rokov v kanadskom Wellande, na Svetovom pohári v Szegede, kde sme vyhrali rozjazdu i teraz v Duisburgu. Neviem, čím to je, či sa ostatné lode vo finále v porovnaní s rozjazdami až tak veľmi zlepšia.

Matej Michálek: Som sklamaný, chceli sme skončiť v prvej šestke. Po úspešnej rozjazde, z ktorej sme postúpili priamo do finále, sme si verili. Mali sme dobrý štart, no postupne nám súperi zaťali odchádzať, najmä na druhej päťstovke. Presvedčili sme sa o tom, že finále je niečo úplne iné ako rozjazda. Prvé seniorské MS boli pre nás obrovskou skúsenosťou.

Marek Krajčovič: Malá spokojnosť s tým, že sme dali do toho všetko. Maximum. Ale umiestnenie mohlo byť lepšie. Je jasné, že rozjazdy netreba brať nejako vážnejšie do úvahy, pretože finále je úplne o niečom inom. Za najlepšími zaostávame ešte počas trate v traťovom tempe. Všetko je o tréningu.

Felix Masár (tréner K4): Išli sme sem s cieľom dostať sa do finále. To sme splnili, chalani odviedli skvelú prácu. Podstatné je, že od druhého Svetového pohára sme skrátili odstup od najlepších.