14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

03. október 2013

Slovenský mládežnícky tím víťazne na pretekoch v Prahe

Počas posledného septembrového víkendu sa Slovenský mládežnícky tím (SMT) zúčastnil na tradičných pretekoch v Prahe - Veľká cena Sparty. Okrem početného slovenského 30-členného tímu štartovalo veľké množstvo českých klubov. V sobotu súťažilo na trati 200 m a v nedeľu na 1 míľu (1600 m).

"Napriek tomu, že náš tím bol "hendikepovaný" tým, že zaň súťažili len 11 až 14 roční žiaci a 4 kadeti, podarilo sa nám získať v súťaži družstiev 1. miesto pred pražskými klubmi Sparta a KVS. Výborné výkony podali najmä 14-roční žiaci, ktorí získali väčšinu našich prvenstiev. Majstrovstvá Slovenska si zopakovali naši kanoisti starší žiaci, keď obsadili v disciplíne C1 200 m prvých päť miest. Oproti minulému roku sa viac darilo aj mladším žiakom, najmä 12-ročným kajakárom," povedal vedúci SMT Vladimír Mrva. Najúspešnejší z celého družstva boli Matus Bence (4 víťazstvá) a Jakub Lutaš (3 víťazstvá).