20. apríl 2014

1. KP Račice: Ohlasy pretekárov po finále K1 a C1 na 1000 m

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY TU

K1 - 1. miesto - Peter Gelle: Výsledok super, ale na výkone je toho ešte stále dosť na doladenie. Najprv som si držal svoje tempo a v polovici trate som veru ani neveril, že pôjdem tak vysoko. Ale záver mi vyšiel na výbornú. Viktor Demin ukázal veľmi kvalitnú 800-ku, veľkým prekvapením bol Denis Myšák, ktorý predviedol perfektný výkon.

K1 - 2. miesto - Erik Vlček: Ani som nerátal, že budem bojovať o prvé miesto. Toto bola pre mňa prvá jazda po zimnej príprave, v ktorej som si naložil na 100 percent. Ale počas trate som chytil dobré tempo, chalani sa mi nevzďaľovali a to bolo dobré znamenie. Nakoniec mal Peťo Gelle lepší záver a mne už dochádzali sily. Mladší pretekári sa neustále zlepšujú, konkurencia je nabitá a som rád, že sa v nej stále nestrácam, ale dokážem byť vpredu.

K1 - 3. miesto - Viktor Demin: Už ráno pri rozjazďovaní som cítil, že by to mohlo byť dobré. Mal som dobré traťové tempo, v závere mi síce chýbali  sily, asi aj vplyvom protivetra, ale výsledok výborný. No netreba ho preceňovať. Je len apríl a hlavná príprava na vrcholy sezóny sa ešte len začína.

C1 - 1. miesto - Matej Rusnák: Spokojný s víťazstvom, ale nie celkom s tým ako som sa na vode cítil. Ale to je dobre, lebo aspoň viem, že je čo zlepšovať. Bol som nespokojný s pocitom počas pretekov, necítil som sa komfortne a čakal som aj lepší čas. Ale sezóna sa iba začína.

C1 - 2. miesto - Rastislav Kohút: Predviedol som jeden z mojich lepších výkonov na tejto trati. Boli to prvé preteky v sezóne, takže som nevedel čo si môžem dovoliť, ale v tomto vetre to považujem za slušný začiatok sezóny. Máme na čom stavať.

C1 - 3. miesto - Vincent Farkaš: Po dobrej príprave v kanoistickej skupine v Dukle Trenčín cítim posun vpred. Ja som bol prekvapený ako som skončil, lebo na začiatku týždňa som mal zdravotné problémy a som spokojný. Chcel som sa skúsiť pobiť o druhé miesto, škoda že to nevyšlo.