21. apríl 2014

Najlepší šprintéri: Kohlová, Zaťko, Hagara, K2 na 500 m pre Krajčoviča s Jakubíkom

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY TU

Kvalifikačné preteky v Račiciach pokračovali ďalším finálovým blokom na 200 m. Medzi kajakárkami bola najrýchlejšia Martina Kohlová, ktorá však na poslednú chvíľu prišla o svoju hlavnú súperku Ivanu Kmeťovú. "Objavili sa u nej problémy s chrbtom, tak sme nechceli nič riskovať," vysvetlil situáciu športový riaditeľ zväzu Filip Petrla. Kmeťová s Kohlovou potom neštartovali ani v K2. Kajakárske finále vyhral Miroslav Zaťko, druhý bol Martin Vajda a tretí Ľubomít Beňo. ďalší dobrý výkon podal Denis Myšák, ktorý skončil na 4. mieste. V C1 sa nič prekvapujúce nestalo, vyhral Ľubomír Hagara, pred Rastislavom Kohútom a Matejom Rusnákom.

Michálek Matej (22) ŠKP +0:00:06,630
Finále - K2 - 200 m ženy (K2 Kmeťová - Kohlová neštatovalo pre zranenie Kmeťovej)

1 Mištinová Lucia (22) NOV 0:00:45,620