04. máj 2014

SP Miláno: 200 m - Kohlová 7., Zaťko 8., Beňo-Zaťko 9.; 500 m - Kohút 5., Rusnák 6.

K1 200 m muži

Na najkratšej kajakárskej trati sa predstavil Miroslav Zaťko. Pri prvej previerke v tejto sezóne, v ktorej budú pre neho dominantné MS a ME do 23 rokov, obsadil 8. miesto. V B finále bojoval kajakár Ľubomír Beňo. Skončil v ňom na 9. mieste (celkovo 18. miesto).

K2 200 m muži

Ľubomír Beňo s Miroslavom Zaťkom nastúpili aj v A finále v K2 na 200 m. Už postup do finále je výborným výsledkom, nakoniec skončili na 9. mieste.

C1 200 m muži

Ľubomír Hagara bojoval v B finále, skončil na 3. mieste a celkovo mu na jeho obľúbenej trati patrí 12. miesto.

K1 200 m ženy

V silnej medzinárodnej konkurencii dobre zabojovala aj Martina Kohlová, ktorá sa vlani vyšvihla na šprintérskej trati v singli medzi svetovú špičku. Tentoraz skončila v A finále v Miláne na 7. mieste. V B finále bojovala Ivana Kmeťová, skončila tretia a celkovo jej patrí 12. miesto.

C1 500 m  muži

Vo finále na neolympijskej trati na 500 metrov bojovali obaja slovenskí kanoisti, ktorí nastúpili. A vôbec nie zle. Rastislav Kohút obsadil 5. miesto a hneď za ním, na šiestom, skončil Matej Rusnák.