14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

24. máj 2014

Kmeťová s Kohlovou postúpili v K2 na 200 m do finále

Szeged (SITA) - Slovenský ženský dvojkajak Ivana Kmeťová - Martina Kohlová obsadil 3. priečku v prvej rozjazde sobotňajších pretekov K2 na 200 m na pretekoch Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szegede. Tento výsledok znamená, že Kmeťová a Kohlová sa predstavia v nedeľňajšom A-finále a od 10.55 h môžu zabojovať o medailu. Pred týždňom v českých Račiciach skončili práve na tejto trati bronzové a z cenného kovu na pretekoch SP sa tešili po troch rokoch.
Obe Slovenky sa predstavili v sobotu popoludní aj v rozjazdách v disciplíne K1 a zhodne si vďaka druhým miestam vybojovali postup do semifinále. Tam už nezopakovali úspešné rozjazdy a obsadili štvrté priečky. Stačilo im to na účasť v nedeľňajšom B-finále, ktoré je na programe od 9.40 h. Kajakár Martin Vajda obsadil najprv vo svojej rozjazde v pretekoch K1 na 200 m 3. priečku a neskôr v semifinále bol siedmy. V nedeľu sa od 9.20 h predstaví v C-finále, čiže v pretekoch o konečné 19. - 27. miesto.

Slováci v Szegede - sobota - popoludnie - rozjazdy + semifinále:
MUŽI
200 m
K1 - III. rozjazda: 3. Martin Vajda (SR) 38,777 - postúpil do semifinále
III. semifinále: 7. Martin Vajda (SR) 37,850 - postúpil do C-finále (nedeľa 9.20 h)
200 m
K1 - I. rozjazda: 2. Martina Kohlová (SR) 44,373, III. rozjazda: 2. Ivana Kmeťová (SR) 44,679 - obe postúpili do semifinále
II. semifinále: 4. Martina Kohlová (SR) 41,530 - postúpila do B-finále (nedeľa 9.40 h), IV. semifinále: 4. Ivana Kmeťová (SR) 41,406 - postúpila do B-finále (nedeľa 9.40 h)
K2 - I. rozjazda: 3. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 40,195 - postúpili do A-finále (nedeľa 10.55 h)