30. máj 2014

Medzinárodná Regata Piešťany: Na úvod 14 medailí, jedna zlatá pre Krajčoviča

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY TU

V Piešťanoch sa úvodnými súbojmi na 1000 m začala Medzinárodná Regata, ktorá je výbornou súťažnou previerkou pre kanoistov z takmer 20-tich krajín. Slováci sa v úvodný deň nestratili získali 14 medailí. Sobotňajšie súboje na 500 m sa začínajú ráno o 8:00 hod, prvé finálové disciplíny sa začínajú o 14.00.

FINÁLOVÉ UMIESTNENIA

C1 muži

Prvá, strieborná medaila, sa urodila v kategórii kanoistov. Získal ju 21 ročný Vincent Farkaš, ktorý tak profitoval z dobrých tohtoročných podmienok na prípravu v Dukle Trenčín. Rýchlejší ako on bol už len o dva roky starší Francúz Martin Pierrick (23 rokov).

K1 muži

Vo finále kajakárov na kilometrovej trati sme mali 5 násobné zastúpenie. Skvelú formu ukázal Marek Krajčovič, ktorý si vybojoval zlato a ešte príjemnejšie prekvapil Denis Myšák, ktorý dokázal vybojovať bronz. Porazil aj svojich starších kolegov Viktora Demina (5. miesto) a Mateja Micháleka (6. miesto). Posledný náš zástupca vo finále, Tibor Linka, obsadil 9. miesto.

C1 juniori

Ďalším úspešným v kategórii kanoistov je Kristián Virágh, ktorý si vybojoval bronzovú medailu, hneď za ním skončil Peter Liška. Vo finále štartovali ešte aj Erik Žúbor (6. miesto) a Michal Lenický (8. miesto).

K1 juniori

Do finále kajakárskej tisícky juniorov sa predral iba Zsolt Kiss a nesklamal, skončil na 8. mieste.

K1 kadetky

Prvú ženskú medailu získala v Piešťanoch Marianna Petrušová, ktorá si medzi kajakárkami v kategórii kadetiek vybojovala bronz. Spolu s ňou bojovali vo finále ďalšie tri reprezentantky a zoradili sa pekne za sebou od 6. do 8. miesta - v poradí Romana Mikušová, Paulína Tesáriková a Jessica Zatlkajová.

C1 kadeti

Jakub Lutaš skončil na 4. mieste, Zoltán Sidó na 7. a Mátyás Kara na ôsmom.

K1 kadeti

Ďalšiu bronzovú medailu pre Slovensko vybojoval Milan Fraňa, ktorého vo finále ešte podporili ďalší dvaja slovenskí reprezentanti. Martin Nemček Obsadil 7. miesto, Ákos Obert skončil deviaty.

K2 ženy

Vo finále štartovali len dve lode, naše pretekárky Lucia Mištinová s Nikolou Zatlkajovou skončili na 2. mieste.

C2 muži

Jakub a Michal Ďurišovci si vybojovali striebornú medailu a Roland Fekete s Adamom Gavendom skončili na 3. mieste.

K2 muži

Najmladší účastníci finále, len 19-roční Tibor Linka s Denisom Myšákom získali ďalšiu bronzovú medailu pre Slovensko.

C2 juniori

Medzi kanoistami v C2 naši reprezentanti neuspeli. Kristián Virágh s Erikom Žúborom skončili na 5. mieste, Michal Lenický s Petrom Liškom boli na 6. mieste.

K2 juniori

V tejto kategórii malo Slovensko dvojnásobné zastúpenie. Adam Botek a Alexander Bóri skončili tesne za medailou na 4. mieste, Pál Horváth a Patrik Stránsky obsadili 8. miesto.

K2 kadetky

Lucia Oršulová a Paulína Tesáriková sa dočkali striebornej medaily v disciplíne K2. Na štvrtom mieste skončili Romana Mikušová s Mariannou Petrušovou. Ema Harthauserová a Daniela Špániková obsadili 5. miesto, Natália Kacejová a Marianna Samešová skončili na 8. mieste.

C2 kadeti

Dávid Koczkás a Richard Zilizi obsadili 4. miesto, Samuel Daniel Sýkora a István Tóth Bánai skončili na 5. mieste, dvojica Tomáš Kleman - Jakub Lutaš bola diskvalifikovaná.

K2 kadeti

Ákos Obert a Áron Sármany obsadili 5. miesto, Balász Horváth a Denis Libai boli na siedmom.

C4 kadeti

Dávid Koczkás, Tomáš Kleman, Jakub Lutaš a Richard Zilizi získali striebro, ale vo finále štartovali len dve lode.

K4 kadeti

Michal Forgách, Ákos Obert, Martin Zgančík a Samuel Baláž si vybojovali medzi kajakármi druhé miesto.

K4 juniori

Adam Botek, Alexander Bóri, Pál Horváth a Patrik Stránsky obsadili 3. miesto, Milan Fraňa, Martin Nemček, Áron Sármany a Csaba Zalka obsadili 6. miesto.