Medzinárodná Regata Piešťany: dnes opäť 14 medailí, tri zlaté

KOMPLETNÁ FOTOGALÉRIA NA FACEBOOKU
KOMPLETNÉ VÝSLEDKY TU

KAŽDÚ JAZDU NÁJDETE AJ AKO VIDEO NA YOUTUBE TU:

Druhý deň na Medzinárodnej Regate Piešťany patril súbojom na 500 metrových tratiach. Slováci opäť nevyšli naprázdno, keď získali 14 medailí. Z toho tri zlaté. Súboje na 200 m sa v nedeľu začínajú o 8.00 hod, finálové jazdy sú na programe od 14.00.

Medailové umiestnenia na 500 m

C1 muži

Medzi kanoistami opäť uspel Vincent Farkaš, ktorý do poslednej chvíle bojoval s Ivanom Procházkom z Česka o striebro. Napokon však získal bronzovú medailu.

K1 muži

V kajakárskom finále na 500 m sa Slováci tešili z kompletnej sady medailí. Zvíťazil Denis Myšák pred Tiborom Linkom, na treťom mieste skončil Marek Krajčovič.

„Včerajší výkon a bronzová medaila na 1000-ke ma prekvapila a potešila, lebo som porazil starších a skúsenejších pretekárov. S dnešným víťazstvom a výkonom som samozrejme veľmi spokojný," povedal v cieli spokojný Denis Myšák, ktorý už po pretnutí cieľom prejavil veľkú radosť z prvého miesta.

Druhý Tibor Linka len potvrdil, že 500-ka je jeho obľúbenejšia trať. „Potvrdil som to strieborným umiestnením, takže som spokojný. Rovnako ako zo včerajším postupom do finále na 1000 m. Už to bol pre mňa úspech."

Dnes tretí Marek Krajčovič, ktorý včera na dvojnásobnej trati získal zlato vysvetlil: „500-ka mi až tak nesedí, takže je to celkom prirodzené. Ale celú regatu beriem ako dobré porovnanie výkonnosti medzi nami, slovenskými pretekármi."

K1 kadetky

Lucia Oršulová finišovala medzi kadetkami na treťom mieste. Je to jediná dnešná singlová medaila medzi dievčatami

K2 ženy

Lucia Mištinová s Nikolou Zatlkajovou si vybojovali 3. miesto.

C2 muži

Táto disciplína priniesla Slovákom dvojitú radosť. Roland Fekete s Adamom Gavendom si vybojovali 2. miesto, Jakub a Michal Ďurišovci skončili na bronzovej pozícii.

K2 muži

Ďalšiu medailu do svojej zbierky pridala dvojica Denis Myšák - Tibor Linka. V K2 skončili na 3. mieste za dvoma francúzskymi posádkami.

K2 juniori

Víťazmi tejto kategórie sa stali Adam Botek s Alexandrom Bórim.

K2 kadetky

V tejto kategórii sa Slovensky objavili na dvoch medailových pozíciách. Romana Mikušová s Mariannou Petrušovou obsadili 2. miesto, Lucia Oršulová s Paulínou Tesárikovou skončili tretie.