13. jún 2014

ME v maratóne v Piešťanoch – prvé medaily sú rozdané

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY TU

Majstrovstvá Európy v kanoistickom maratóne, ktoré sa v Piešťanoch konajú po prvý raz, majú za sebou prvý deň a šesť súbojov o medaily. Dnešný program otvorili juniori v kategórii K1 na 22,5 km. Majstrom Európy sa stal Maďar Máté Györgjakab. Slovák Andrej Antal skončil na 17. mieste, Tomáš Rus o stupienok za ním. Obaja absolvovali svoju premiéru na takomto medzinárodnom maratónskom podujatí. Medzi juniorkami v K1 na 18,7 km dominovala Talianka Elisabetta Maffioli. V C1 juniorov na 18,7 kilometra zvíťazil Maďar Bence Balázs Dóri.

V kategórii K1 žien do 23 rokov na 22,5 kilometra sa z prvenstva tešila opäť maďarská reprezentantka Enikő Váczaiová. Veronika Danišová obsadila 12. miesto, Lucia Mištinová pre technické problémy s loďou zo súťaže musela odstúpiť. Medzi kanoistami do 23 rokov na 22,5 km bol najlepší portugalský reprezentant Rui Lacerda. V K1 mužov do 23 rokovo na 26,2 km dominoval Nór Morten Minde.

V sobotu pokračuje program majstrovstiev Európy juniorskými súbojmi v debloch a ku slovu sa dostanú aj seniori v singlových disciplínach. Program sa začína o 9.00 hod.