24. jún 2014

Slovenský mládežnícky tím na pretekoch v Račiciach

Slovenský mládežnícky tím (SMT) sa nedávno zúčastnil pretekov Českého pohára v Račiciach. Slovenskú zostavu tvorilo 23 pretekárov, 11- až 14-ročných žiakov doplnilo niekoľko žiakov a kadetov zúčastňujúcich sa na vlastné náklady. Na veľmi dobre zorganizovaných pretekoch sa zúčastnilo mnoho českých klubov, jazdilo sa vo veľmi dobrom teplom počasí, vo výborných podmienkach račického kanála, na tratiach 1000, 500 a 200 m. Slovenský tím štartoval v 37 disciplínach, v 29-ich sme sa umiestnili na medailových priečkach, a vybojovali sme celkovo 15 víťazstiev.

Najúspešnejšie si počínali Dávid Koczkás, Romana Jakubisová, Daniel Rybanský a Kristína Mrvová, ktorí zvíťazili vo všetkých svojich štartoch. O ďalšie prvenstvá sa zaslúžili Dominika Rusová, Nina Holá, Richard Zilizi, Emma Horváth a Samuel Podhradský. Najmenej úspešní sme boli v kajaku žiakov (13 + 14 roční), kde sme vo veľmi silnej konkurencii 80 pretekárov na medailu nedosiahli. .