14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

26. jún 2014

ME juniorov a U23: 2 lode priamo do finále, ostatné do semifinále, 1 loď z hry von

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY TU

Deň kompletne zaplnený rozjazdami bol dnes na programe na ME juniorov a pretekárov do 23 rokov vo Francúzskom Mantes en Yvelines. Dve naše lode postúpili priamo do finále. Vincent Farkaš v C1 na 500 m a dvojica Denis Myšák - Tibor Linka v K2 1000 m. Ostatné lode postúpili do semifinále.

V piatok doobeda sú na programe semifinálové jazdy na 1000 m, poobede A finále na tejto trati.

Prehľad slovenských jázd

Juniori

K1 1000 m

V 3. rozjazde skončil Milan Fraňa na 5. mieste a postúpil do semifinále.

C1 1000 m

V 2. rozjazde dopádloval kanoista Kristián Virágh na 8. mieste a do semifinále nepostúpil.

K2 1000 m

V 3. rozjazde obsadili Martin Nemček a Csaba Zalka 2. miesto a s prehľadom postúpili do semifinále.

K2 1000 m

V 1. rozjazde obsadili Marianna Petrušová a Romana Mikulová 6. miesto a postúpili do semifinále.

K4 1000 m

V 1. rozjazde dopádlovali Alexander Bóri, Adam Botek, Patrik Stránsky a Pál Horváth na 6. mieste a postrážili si postup do semifinále.

K1 500 m

V 1. rozjazde obsadil Patrik Stránsky 5. miesto a postúpil do semifinále.

C1 500 m

V 2. rozjazde dopádloval kanoista Kristián Virágh na 6. mieste a postúpil do semifinále.

K2 500 m

V 1. rozjazde skončili Alexander Bóri a Adam Botek na 6. mieste a postúpili do semifinále.

K4 500 m

Lucia Oršulová, Paulína Tesáriková, Marianna Petrušová, Romana Mikušová obsadili 7. miesto, ale na postup do semifinále im to ešte stačilo.

Pretekári do 23 rokov

C1 1000 m

V 1. rozjazde skončil Vincent Farkaš na 5. mieste a postúpil do semifinále.

K2 1000 m

Denis Myšák s Tiborom Linkom skončili v 1 rozjazde na 3. mieste a postúpili priamo do finále.

C2 1000 m

V 2 rozjazde obsadili Jakub a Michal Ďurišovci 4. miesto a postúpili do semifinále.

C1 500 m

V 2. rozjazde skončil Vincent Farkaš na 3. mieste a to znamenalo priamy postup do finále.

K2 500 m

Lucia Mištinová a Nikola Zatlkajová obsadili v 2. rozjazde 5. miesto a postúpili do semifinále.

K2 500 m

Denis Myšák s Tiborom Linkom skončili v prverozjazde na 8. mieste a ešte im to stačilo na postup do semifinále.

C2 500 m

V 2. rozjazde obsadila dvojica Roland Fekete - Adam Gavenda 6. miesto a postúpila do semifinále.