28. jún 2014

ME juniorov a U23: Tri slovenské lode postúpili do A finále

Sobota bola na ME juniorov a pretekárov do 23 rokov vo Francúzskom Mantes en Yvelines kompletne zaplnená semifinálovými súbojmi na 500 m a rozjazdami a semifinále na 200 m. Slovenské lode si vybojovali 3 x postup do A finále, takže v nedeľu budeme mať v hre o medaily aj slovenských reprezentantov.

Prehľad slovenských jázd

500 m

Juniori

K1 500 m

V semifinále obsadil Patrik Stránsky 5. miestoa a predstavil sa v B finále (v nedeľu).

C1 500 m

V semifinále dopádloval kanoista Kristián Virágh na 6. mieste a postúpil do B finále (v nedeľu).

K2 500 m

V semifinále skončili Alexander Bóri a Adam Botek na 8. mieste ale na postup do B finále (v nedeľu) im to ešte stačilo.

K4 500 m

Lucia Oršulová, Paulína Tesáriková, Marianna Petrušová, Romana Mikušová obsadili v semifinále 5. miesto a do finále nepostúpili.

Pretekári do 23 rokov

K2 500 m

Lucia Mištinová a Nikola Zatlkajová obsadili v semifinále 4. miesto a tesne im ušiel postup do A finále.

K2 500 m

Denis Myšák s Tiborom Linkom si vylepšili reputáciu z rozjazdy keď sa do semifinále dostali až s najlepším časom z 8. miesta. V semifinále už dopádlovali na 2. mieste a postúpili do A finále.

C2 500 m

V semifinále obsadila dvojica Roland Fekete - Adam Gavenda 7. miesto a do finále nepostúpila.

200 m

Juniori

K1 200 m

V 1. rozjazde skončil Patrik Stránsky na 7. mieste a postúpil do semifinále. Tam obsadil 5. miesto a predstaví sa v B finále.

C1 200 m

V 3. rozjazde obsadil Tibor Orosz 7. miesto a postúpil do semifinále. Tam skončil na 9. mieste a skončil.

K1 200 m

V 2. rozjazde dopádlovala Patrícia Skovajsová na 4. mieste a postúpila do semifinále. Tam skončila na 6. mieste a predstaví sa v B finále.

C1 200 m

V 1. rozjazde obsadila Hana Mikéciová 6. miesto a stačilo jej to na postup do semifinále. Tam skončila na 5. mieste a skončila.

K2 200 m

V 2. rozjazde obsadili Eduard Rebro a Daniel Szokol 6. miesto a postúpili do semifinále. Tam obsadili 3. miesto a vybojovali si postup do A finále.

K1 200m

V 4. rozjazde obsadil Miroslav Zaťko 2. miesto a predstavil sa v semifinále. Tam skončil na 3. mieste a postrážil si postup do A finále.

K1 200 m

V 2. rozjazde skončila Nikola Zatlkajová na 7. mieste a postúpila do semifinále. Tam skončila na 9. mieste a skončila.

C1 200 m

V 2. rozjazde obsadil Roland Fekete 8. miesto a do finále nepostúpil.

K2 200 m

V 2. rozjazde obsadili Filip Sprušanský a Martin Vajda 4. miesto a postúpili do semifinále. Tam obsadili 7. miesto a predstavia s v B finále.