29. jún 2014

Myšák – Linka: Striebro je ako malý zázrak, veď sme takmer vypadli už v rozjazde

Slovensko si z majstrovstiev Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov vo Francúzskom Mantes en Yvelines napokon predsa len odvezie jednu medailu. V K2 na 500 m v kategórii do 23 rokov sa o to postarali Nováčan Denis Myšák so Šamorínčanom Tiborom Linkom. Získali striebro. Vlani boli na tejto trati zlatí, ale to ešte v kategórii juniorov.

„Boli sme vo finále najmladší, takže úspech je o to cennejší. Tá medaila to je ako malý zázrak," povedal Tibor Linka. A mal stopercentnú pravdu. Veď púť nášho dvojkajaka sa takmer skončila už v rozjazde. Skončil až na 8. mieste a do semifinále sa dostal len tak tak s najlepším časom so všetkých lodí na 8. mieste. V semifinále to už bolo úplne o inom. Druhé miesto znamenal postup do A finále a tam už z toho bola strieborná jazda. „V rozjazde sme trošku pokazili úvod, zabrali sme predčasne do bloku a v tej chvíli štartér pustil štart. To nás hneď na začiatku spomalilo, ale nakoniec sme postúpili," vysvetlil situáciu Denis Myšák.

„Vo finále sme mali dráhu číslo 1 čo niekedy býva nevýhodné, ale nám to tentoraz vyhovovalo. Išli sme si svoju jazdu, ničím sme sa nenechali vyrušiť, doplnil ho Linka. „Rozhodovalo sa až v závere, na dvestovke Tibor „hopol" a šli sme do záveru. Ten nám výborne vyšiel. Na trati sme sa cítili veľmi dobre," dodal Myšák. Slováci napokon prehrali s nemeckou dvojicou Reuschenbach - Stroinski o 228 tisícin sekundy.