07. júl 2014

Po Nováckej 500-ke

Cez víkend sa v Novákoch uskutočnil už 42 ročník tradičných pretekov Novácka 500-ka, zaradených do programu Nelo Slovenský pohár 2014. Medzi mužmi v C1 na 500 m zvíťazil Rastislav Kohút, v K1 na 500 m Peter Gelle, Ivana Kmeťová vyhrala 500-ku medzi ženami. V K2 na 500 m boli najrýchlejší Martin Vajda s Filipom Sprušanským, medzi ženami zvíťazili Martina Kohlová s Ivanou Kmeťovou. Na 5000 m trati boli zvíťazili Denis Myšák, Martina Kohlová a kanoista Michal Ďuriš.

V K1 na 200 m vyhral Martin Vajda, v C1 Daniel Biksadský, medzi ženami Ivana Kmeťová. V K2 skončili na 1. mieste Martin Jankovec s Ľubomírom Beňom, medzi ženami Martina Kohlová s Ivanou Kmeťovou.