12. júl 2014

ME v Brandenburgu:v K2 1000 m bronzoví Vlček s Tarrom, v C1 1000 m Rusnák šiesty

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY TU

Počas druhého dňa európskeho šampionátu v Brandenburgu sa rozdávali už aj prvé sady medailí. Jedna, sa ocitla na krku aj slovenským reprezentantom Erikovi Vlčekovi s Jurajom Tarrom, ktorí skončili na olympijskom kilometri na skvelom 3. mieste. Zvíťazili Nemci Rendschmidt - Gross (3:06.792), druhí boli Francúzi Hybois - Hubert (3:07.306). Naši dosiahli čas 3:07.905. Pre oboch našich reprezentantov je to prvá spoločná medaila na vrcholnom podujatí (ME či MS), pretože v takomto zložení jazdia iba od minulej sezóny. Na vlaňajších MS v Duisburgu obsadili spoločne 9. miesto.

Je až neuveriteľné, že Juraj Tarr na tejto trati v K2 ešte nikdy nezískal medailu! Keď ju na kilometri získal, vždy len ako člen štvorkajaka. Najbližšie k medailovým stupňom na ME na kilometrovej trati v K2 sa ocitol v roku 2006 a 2005. Vždy bol štvrtý, spoločne s Andrejom Wiebauerom. Erik Vlček má v K2 na 1000 m na ME jediný medailový zápis - v roku 2012 v Záhrebe získali spoločne s Petrom Gellem bronz.

Vlček s Tarrom sa v nedeľu predstavia aj vo finále na 500 m.

Druhý boj o medaily zažilo Slovensko v C1 na 1000 m Matej Rusnák si vybojoval výborné 6. miesto, a tým potvrdil svoju príslušnosť k absolútnej európskej špičke. Zvíťazil Nemec Brendel, druhý bol Maďar Vajda, tretí Rus Melantyev. Pre Mateja Rusnáka to bolo prvé A finále v kariére na 1000 m na ME.