14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

12. júl 2014

Ohlasy aktérov: Erik Vlček, Juraj Tarr, Matej Rusnák a Filip Petrla

Erik Vlček (3. miesto v K2 na 1000 m): Bola to z našej strany super jazda. Podmienky boli dnes veľmi náročné, stále sa menil vietor. Raz fúkal zozadu, potom zasa spredu. Mal som obavy, či trafím ideálne traťové tempo, lebo zadný vietor dokáže byť zradný. Zdá sa vám, že idete ľahko a zrazu vám začnú dochádzať sily. Výborne sme však chytili štart a počas celej trate sme išli na medailových priečkach. V závere sme to ešte dokázali vyšpičkovať a vo finiši sme mali na dosah druhé miesto, Francúzi si však napokon udržali striebornú pozíciu. So ziskom bronzu sme však maximálne spokojní. Po dlhom čase sme získali medailu z vrcholného podujatia. Vieme, že máme na to, aby sme bojovali o medaily. Stále sa motáme v špičke, no vždy nám chýbalo trochu šťastia. Verím, že teraz sme to konečne prelomili a toto je iba začiatok našej spoločnej etapy.

Juraj Tarr (3. miesto v K2 na 1000 m): Keď sme sa s Erikom boli rozjazdiť, povedali sme si, že taktika bude taká, aby nám súperi po štarte neušli. Vo vedľajšej dráhe boli rýchli Francúzi, ktorí v tomto roku vyhrali podujatie Svetového pohára v Szegede. Vyšlo to skvele a bronz je veľkou motiváciou do ďalšej práce. Mohlo z toho byť aj striebro, no nemôžeme mať zasa veľké oči, medaila je veľkým úspechom. Urobíme všetko pre to, aby sme to spolu dotiahli až do OH 2016 v Riu de Janeiro.

Matej Rusnák (6. miesto v C1 na 1000 m): Konečne sa mi podarilo dostať sa do A finále a z toho sa veľmi teším. Snáď sa to už teraz stane pravidlom. Aspoň v to dúfam. Moji súperi, veľké mená tohto športu sú ešte stále na vyššej úrovni, ale cítim, že sa k nim približujem, že dokážem s nimi súperiť. Boli veľmi náročné, takmer neregulárne podmienky, fúkal vietor do chrbta, mierne zľava, veľké vlny, ale mne také podmienky celkom vyhovujú. Bol som v prvej dráhe, všetkých som mal po pravej ruke a vôbec som nemal možnosť vnímať, čo sa na trati deje. Až sprostredkovane som sa dozvedel, že ešte v polovici trate som sa držal zhruba na treťom mieste, až v závere mi najlepší pretekári odskočili. Keby som to mal zosumarizovať, umiestnenie je výborné, jazda však ešte nebola úplne najideálnejšia. Stále je čo zlepšovať.

Filip Petrla (športový riaditeľ Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky): Výkon Erika Vlčeka s Jurajom Tarrom mal tie najvyššie parametre. Keď ich príprava pôjde týmto smerom, môžeme sa od nich dočkať veľkého výsledku na MS. Na to aké ťažké podmienky boli - silný vietor, veľké vlny a tým aj problémy so stabilitou lodi - sa s nimi vyrovnali skvele a dokázali, že ich nič nezaskočí. Klobúk dolu pred ich výkonom. Aj výkon Mateja Rusnáka bol výborný, dokonca som v kútiku duše dúfal v ešte lepšie umiestnenie. On totiž dokáže v takýchto ťažkých podmienkach skvele jazdiť. Lepšie ako ostatní. Až do 200 metrov pred cieľom žila nádej na medailu, až potom mu tí najlepší odskočili. Ale aj 6. mieste je naozaj výborné umiestnenie.