14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

13. júl 2014

ME v Brandeburgu: K4-ka získala na 1000 m prvú medailu medzi seniormi – striebornú

Slovensko je späť na európskom výslní v disciplíne, v ktorej po mnohé roky kraľovalo, alebo aspoň pravidelne získavalo medailu na ME. V olympijskej K4 na 1000 m sme na ME získali naposledy medailu - striebornú - v roku 2009 a bolo to práve v Brandenburgu. Potom nastala pomerne dlhá pauza a Slovensko sa opäť na ME v Brandenburgu vrátilo na stupne víťazov.

Štvorica Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík a Viktor Demin skončila vo finále K4 na 1000 m na druhom mieste, zvíťazilo Česko, ktoré sa až záverečným finišom dostalo o 0,355 tisícin sekundy na prvé miesto pred našu posádku. Tretie skončilo Portugalsko. Naši boli na 250-tich metroch druhí, od polovice trate už viedli a až v závere prehrali boj o zlato s obhajcami titulu z Česka. Pre štvoricu Krajčovič, Michálek, Jakubík a Demin (inak majstrov sveta a Európy do 23 rokov z roku 2013) je to prvá „dospelácka" medaila z ME alebo z MS v kariére, veď na seniorskú scénu vstúpili len vlani, štartom na MS v Duisburgu (7. miesto). V tejto sezóne sa mladý štvorkajak zameriava výhradne iba na K4.

Martina Kohlová s Ivanou Kmeťovou štartovali vo finále K2 na 500 m, bol to pre nich dnes už druhý spoločný štart, predtým boli aj vo finále na 200 m (9. miesto). Na polkilometrovej trati skončili na 8. mieste.

Rovnako tak Ľubomír Hagara. Doobeda najprv obsadil v C1 na 200 m 9. miesto, na polkilometrovej trati, ktorá je pre neho menej typická, a už účasť vo finále je úspechom, dopádloval na 8. mieste.

Včerajší bronzoví medailisti z K2 na 1000 m sa dnes predstavili vo finále aj na polovičnej trati. Erik Vlček s Jurajom Tarrom predviedli aj na neolympijskej trati svoje kvality a dopádlovali na skvelom 6. mieste.