08. august 2014

Piatok na MS v Moskve: V A finále máme ďalšie tri lode

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY TU

Na MS v Moskve bolo dnes dopoludnia a krátko popoludní v hre 5 lodí, ktoré bojovali o postup do A finále. Napokon sa to podarilo len trom z nich. Rastislavovi Kohútovi v C1 na 500 m, Erikovi Vlčekovi s Jurajom Tarrom v K2 na 500 m a K4 na 1000 m v zložení Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík a Viktor Demin.

Martin Jankovec v K1 na 500 m svoju rozjazdu vyhral, v semifinále obsadil 3. miesto a neostávalo mu nič iné ako čakať, či nepostúpi aspoň s najlepším časom na tretích miestach. Bohužiaľ mu nebolo súdené a tak sa predstaví v B finále. (nedeľa 10:00, 8:00 SEČ).

Rastislav Kohút obsadil v C1 na 500 m v rozjazde 3. miesto a zloženie jeho semifinále napovedalo, že o postup sa mu bude bojovať len veľmi ťažko. Napokon sa po dobrom závere predral na 3. miesto a to znamená, že sa predstaví v A finále. (nedeľa 10:13, 8:13 SEČ)

V rozjazde v K2 na 500 m dopádlovali Erik Vlček s Jurajom Tarrom na 2. mieste, priamo postupoval iba víťaz. Ale ich rozjazda bola najrýchlejšia zo všetkých, takže sa dalo tušiť, že postup zo semifinále by im nemal ujsť. Tam to potvrdili, s prehľadom zvíťazili a budú bojovať aj na tejto trati v A finále. (nedeľa 10:34, 8:34 SEČ)

Martina Kohlová s Ivanou Kmeťovou skončili v K2 na 500 m v rozjazde na 4. mieste a to ich posunulo do mimoriadne ťažkého semifinále. To druhé bolo o poznanie ľahšie. Napriek okolnostiam bojovali, nič nepokazili, no súperky boli tentoraz rýchlejšie. Ich 4. miesto v semifinále znamená, že sa predstavia v B finále (nedeľa 9:10, 7:10 SEČ)

Štvorkajak v zložení Marek Krajčovič, Matej Michálech, Gábor Jakubík a Viktor Demin obsadil v rozjazde 3. miesto za Ruskom a Bieloruskom. Chceli sa pokúsiť o priamy postup z 1. miesta, ale súperi im nedali tú možnosť. V ich semifinále bolo až 6 lodí, ktoré ašpirovali na postup. Preto je veľmi cenné, že si vybojovali 3. miesto a to znamená, že aktuálni vicemajstri Európy budú bojovať aj na MS o medaily. (nedeľa 11:15, 9:15 SEČ)