10. august 2014

Vlček - Tarr majstri sveta v K2 500 m, K4 na 5. mieste + DNEŠNÉ AKTUÁLNE VÝSLEDKY SLOVÁKOV

Záver šampionátu obstarali štafety, v ktorých nastúpili aj naši reprezentanti. V disciplíne K1 na 200 m. Miroslav Zaťko, Ľubomír Beňo, Martin Jankovec a Peter Gelle skončili v rozjazde na postupovom 4. mieste, vo finále dopádlovali na 9. mieste.

Štafeta Slovenska K1 na 200 m - výsledky TU

Ľubomír Hagara obsadil v B finále v C1 na 200 m 6. miesto a celkovo mu patrí 15. priečka.

Ľubomír Hagara - B finále - C1 na 200 m - výsledky TU

Naša novozložená šprintérska posádka Ľubomír Beňo - Martin Jankovec obsadila v B finále 9. miesto a celkovo jej patrí 18. miesto.

Ľubomír Beňo - Martin Jankovec - B finále - K2 na 200 m - Výsledky TU

Martina Kohlová s Ivanou Kmeťovou boli rozhodnuté zabojovať na 200 m kvalitné umiestnenie na MS a ziskom 6. miesta potvrdili, že patria na tejto trati ku najrýchlejším lodiam na svete.

Martina Kohlová - Ivana Kmeťová - K2 200 m - Výsledky TU

Miroslav Zaťko vo svojom prvom A finále v K1 na 200 m medzi seniormi nesklamal. Už postup doň veľmi emotívne prežíval a bol s ním veľmi spokojný. Napokon skončil na 9. mieste a je v tejto disciplíne veľkým prísľubom do budúcnosti

Miroslav Zaťko - K1 200 m - Výsledky TU

Slovenský štvorkajak - Marek Krajčovič, Matej Michálek Gábor Jakubík, Viktor Demin - potvrdil, že sa už dokázal etablovať v absolútnej svetovej špičke. Po minuloročnom premiérovom vystúpení na MS na 1000 m (7. miesto) obdsadila slovenská štvorka tu na MS v Moskve 5. miesto. Po titule majstrov Európy v Brandenburgu získalo Česko aj titul majstrov sveta. Druhé skončilo Portugalsko, tretie Maďarsko a štvrté Srbsko. Malú športovú tragédiu prežili Španieli, ktorí mohli bojovať o medaily, no v polovici trate sa im pravdepodobne porušilo kormidlo  a do cieľa neprišli

K4 1000 m – výsledky TU

Erik Vlček s Jurajom Tarrom po včerajšom zlatom triumfe v K2 na 1000 m nastúpili dnes na svoje druhé veľké finále K2 na 500 m a opäť ho zvládli excelentne. Na 250 metroch boli na 3. mieste, v záverečnom finiši ešte pridali,  prepracovali sa na zlatú pozíciu a tu v Moskve získali druhý titul majstrov sveta.

Erik Vlček - Juraj Tarr - K2 na 500 m - výsledky TU

Rastislav Kohút absolvoval dnes v Moskve svoje druhé A finále na MS na trati 500 m. Vlani v Duisburgu skončil na 8. mieste a dnes tento výsledok zopakoval.

Rastislav Kohút - C1 na 500 m - výsledku TU

Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou ukončili svoje účinkovanie v K2 na 500 m veľmi slušným výkonom a v B finále skončili na 2. mieste. „Chceli sme zvíťaziť, bohužiaľ, prvé Rakúšanky sa za posledné dva mesiace veľmi zlepšili. Dnes boli rýchlejšie," zhodli sa v cieli obe naše reprezentantky. „Veríme že si teraz dobre oddýchneme a na 200 m to rozbalíme." Ženské K2 teda skončilo na tejto trati definitívne na 11. mieste.

Martina Kohlová - Ivana Kmeťová - K2 na 500 m - výsledky TU

Martin Jankovec v K1 na 500 m v B finále dopádloval na 6. mieste a celkovo skončil na 14. pozícii.