14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

03. október 2014

Slovenský mládežnícky tím uspel na pretekoch v Prahe + FOTO

Počas uplynulého víkendu sa Slovenský mládežnícky tím (SMT) rozlúčil so sezónou na pretekoch v zahraničí. Zúčastnil sa Veľkej ceny Sparty v Prahe. „Náš 33-členný tím bol zložený z 11 až 15 ročných športovcov. Ale na týchto populárnych pretekoch s početnou účasťou sa zúčastnilo na aj mnoho ďalších našich zástupcov. Celkovo štartovalo asi 90 Slovákov, silnú konkurenciu vytváralo množstvo českých klubov. Organizácia bola tradičné výborná, aj počasie vyšlo, súťažilo sa tratiach 200 m a 1 míľa," hovorí Vladimír Mrva, vedúci Slovenského mládežníckeho tímu.

Ten si vybojoval celkovo 24 víťazstiev, na ktorých sa podieľalo 18 športovcov. Najúspešnejšie si počínali Romana Jakubisová, Christhoper Léránt, Peter a Jakub Lutašovci so 4 víťazstvami, Dávid Koczkás a Richard Zilizi s 3, Tomáš Kleman, Samuel Podhradský, Dávid Gallo, Emma Horváth a Kristína Mrvová s 2 víťazstvami. „Dominovali sme hlavne v kategóriách kanoistov od benjamínkov až po dorast."

Ďalších 14 prvenstiev získali slovenskí kanoisti štartujúci mimo SMT. S dvoma víťazstvami sa vracajú domov Lucia Mištinová, Dominika Rusová, Milan Fraňa, Michal Forgách a Filip Sprušanský. Veľmi hodnotné víťazstvo dosiahol Tibor Linka v K1 na 200m, keď porazil kompletné medailové trio z Majstrovstiev ČR v tejto disciplíne.

„Za tieto výborné výsledky a celkové víťazstvo v súťaži tímov sa chcem poďakovať všetkým našim pretekárom, realizačnému tímu, aj osobným klubovým trénerom. Takisto naša veľká vďaka patrí aj za výbornú organizáciu, sprievodný program a celkovú pohodu usporiadateľskému klubu Sparta Praha," dodal Vladimír Mrva.