24. január 2015

Anketa Rýchlostný kanoista roka 2014: hlasy laureátov

Erik Vlček: "Veľmi si vážim, že som sa stal najlepším rýchlostným kanoistom Slovenska za rok 2014, pretože získať túto vysokú poctu je z roka na rok ťažšie. O slovo sa už hlásia aj mladí chlapci, ktorí sú veľmi dobrí, čo dokázali aj výsledkami na majstrovstvách Európy v Nemecku a na svetovom šampionáte v Moskve. Úprimne by som to doprial aj Jurajovi Tarrovi. A vôbec by som sa preto nehneval. Prvé miesto by sme si zaslúžili obaja s Jurajom, lebo sedíme v jednej lodi. Bola to veľmi úspešná sezóna. Nestáva sa často, aby niekto získal na MS dve zlaté medaily. Rozbiehali sme sa pomalšie. Na prvom Svetovom pohári sme síce vybojovali medailu, ale potom sme trochu upadli. Pred MS sme sa začali opäť štverať hore, no do Moskvy sme nešli s veľkými očakávaniami. Samých nás prekvapilo, že sme vyhrali kilometer aj päťstovku.

Juraj Tarr: Teraz sa netreba pozerať na to tak, že Erik vyhral anketu, v ktorej som ja iba druhý, hoci sme sedeli v jednej lodi. To by som neriešil. Mohli sme to ešte vyšperkovať a vyhrať dve disciplíny na ME, no to by už bolo asi moc. Dva tituly sú pre nás motiváciou do ďalších rokov. V tejto sezóne sú prioritou MS v Miláne, kde si chceme vybojovať miestenku na OH 2016 v Riu de Janeiro."

Martina Kohlová: Aká bola moja reakcia na správu, že som úspešne obhájila víťazstvo v tejto ankete? Keď som sa to dozvedela, potešila som sa. Je to milé. Je to do tretice, čo sa mi podarilo vyhrať túto našu zväzovú anketu. Trošku som dúfala, že by som mohla vyhrať. Vedela som, že minulý rok aj Ivana veľmi dobre jazdila. Vyhrala 200 m a 500 m na majstrovstvách Slovenska, ale ja som zvíťazila v iných disciplínach. Uplynulá sezóna bola dvojaká. Na jej začiatku sme získali dve medaily zo Svetových pohárov, čo sa nám podarilo po troch rokoch a nakoplo nás to. Na ME sa mi ako jedinej podarilo trikrát postúpiť do A-finále. Na MS nám s Ivkou chýbalo trochu šťastia. Mali sme ťažké semifinále a nepodarilo sa nám dostať do boja o medaily. Teraz sa budeme snažiť o to, aby sme na MS v Miláne postúpili do A-finále a mohli tak bojovať o miestenku na olympiádu.

ZDROJ: SITA, TASR, foto: SITA