03. máj 2015

Vlček - Tarr strieborní, Linka na 8. mieste, K4 na 9. mieste, ženské K2 na 8. mieste + HLASY

VÝSLEDKY ME V RAČICIACH ONLINE

Ako prvý dnes na ME v Račiciach vstúpil do boja o medailu Tibor Linka, debutant na ME seniorov, stále ešte reprezentant do 23 rokov. Už postup do finále v K1 na 500 m bol pre neho najcennejší úspechom v kariére. Finálovú jazdu začal skvele, v polovici trate bol na 3. mieste, až v záverečných metroch sa cez neho prehnali skúsenejší pretekári a napokon obsadil 8. miesto.

Tibor Linka: Necítil som sa tak dobre ako v rozjazde a v semifinále. To sa vôbec nedá porovnať. Sú dobré i zlé dni, dnes to bol ten druhý prípad. Išlo sa mi oveľa ťažšie. Ale na to, že som sa dostal do svojho prvého seniorského A finále v kariére, som spokojný.

Štvorkajak na 1000 m začal slušne, po 250 metroch bol na 6. mieste, v polovici  trate sa posunul na 4. miesto, ale potom sa začal prepadávať, napokon obsadil 9. miesto. Treba pripomenúť že aj v K4-ke sedel debutant na ME seniorov, háčik Denis Myšák, ktorý v lodi na poslednú chvíľu pred šampionátom vymenil tradičného člena Mareka Krajčoviča.

Viktor Demin: V danom momente sme nemohli urobiť viac. Na trati sme sa absolútne vyšťavili. Vzhľadom na zdravotné problémy a zmeny v lodi je toto maximum, na čo sme dnes v tak silnej konkurencii mali.

Potom Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou nastúpili na svoje prvé dnešné A finále na olympijskej 500 m trati. Dlho sa držali na priebežnom 5. - 6. mieste, napokon skončili na 8.-mom a zopakovali tak vlaňajšie umiestnenie na ME v Brandenburgu.

Ivana Kmeťová: Očakávala som, že pôjdeme trosku lepšie. Chceli sme sa držať vpredu, ale cítila som, že štart nebol optimálny a ani celá prvá polovica trate. Potom sa už v závere nedajú robiť zázraky, aj keď sme šieste miesto stratili až v závere.

Martina Kohlová: Prvú polovicu trate sme absolútne nezvládli po taktickej stránke. Pádlovali sme najnižšou frekvenciou z celého štartového poľa a v závere sme dokázali obehnúť iba jednu loď.

Erik Vlček s Jurajom Tarrom chceli dnes vylepšiť svoj výsledok z Račíc, keď na kilometrovej trati nepostúpili do A finále. Na neolympijskej 500-ke boli v polovici trate na 4. mieste, pár metrov pred cieľom ešte viedli, no v závere ich predstihla nemecká posádka. Pre našu dvojicu je to prvá spoločná medaila na 500 m z ME.