24. máj 2015

SP Duisburg: Matej Rusnák zlomil smolu, na 5000 m sa dočkal striebra

V závere celého podujatia sme ešte boli zvedaví na výkony našich zástupcov na 5000 m. Najprv sa v K1 predstavil Peter Gelle, ktorý skončil na 8. mieste z 31 pretekárov, ktorí prišli do cieľa. Zlato si vybojoval Austrálčan Wallace.

C1 bojoval Matej Rusnák, ktorého „prekliatím" na tejto trati je opakujúce sa štvrté miesto. Naposledy na ňom skončil na ME v Račiciach. V Duisburgu to však konečne bolo o inom. Skončil na 2. mieste, rýchlejší ako on bol už iba Nemec Oeltze. Tretí bol Kanaďan Rusell.

„Hneď na prvej obrátke som sa uchytil na medailovej pozícii. Bol som tretí, viezol som sa na vlne druhého Kanaďana Rusella, Nemecký pretekár nám na prvom mieste výrazne odskočil. Takto sme prešli asi kolo a pol, potom sme sa s Kanaďanom vymenili, išiel som pred neho, ale už som ho dopredu nepustil. V poslednom malom kole som sa ho striasol, spadol mi z vlny a už nemal šancu ma dobehnúť. V dobrom tempe som sa ešte pokúsil dobehnúť aj víťazného Nemca, ale už to nešlo. Možno, ak by boli preteky o čosi dlhšie. Ale nevadí, išlo sa mi skvele, cítil som sa veľmi dobre, ak by to bolo zakaždým takto, bol by som spokojný," povedal tesne pred odovzdávaním medailí Matej Rusnák.

Na záver si sadla do K1 Lucia Mištinová, pre ktorú to bol na trati 5000 m výborný medzinárodný test pred Európskymi hrami v Baku. Napokon skončila na 14. mieste.