14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

31. máj 2015

Medzinárodná regata Piešťany: Slovensko pridalo 7 medailí, vyhralo Pohár národov

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY TU

Záverečný deň na Medzinárodnej regate Piešťany bol venovaný pretekom na 200 m a aj dnes rozšírilo Slovensko svoju medailovú zbierku. Na naše konto pribudlo 7 medailí: 2 zlaté, 3 strieborné a 2 bronzové. Zlato si vybojovali Csaba Zalka v K1 do 16 rokov a zopakoval svoj triumf z predošlého dňa na 500 m. To isté sa podarilo aj v K2 dievčat do 16 rokov dvojici Lucia Oršulová - Paulína Tesáriková. Podľa ohlasov aktérov bola v Piešťanoch opäť skvelé organizácia, vyšlo aj počasie, takže spokojnosť môže byť na všetkých stranách.

Slovensko vyhralo tzv. Pohár národov (jednotlivé umiestnenia sa bodujú, takže rozhoduje aj počet lodí vo finále, nie len medailové umiestnenia) pred Nemeckom a Poľskom. V zisku medailí sme skončili na 3. miesto (39 medailí, 12 - 11 - 16) za víťazným Nemeckom a druhým Poľskom.