09. august 2015

Súboj K proti K bol ozdobou šampionátu, po ňom už spoločne budú bojovať o Rio

Martina Kohlová s Ivanou Kmeťovou budú o pár dní bojovať na MS v Miláne o účasť na svojej tretej olympiáde. V K2 na 500 m. V nedeľu získali na tejto trati ďalší zo svojich početných titulov. Od pondelka majú naplánovaný krátky 4-dňový kemp v Bratislave na Zlatých Pieskoch. Po ich finálových vystúpeniach na 500 metrovej trati v Piešťanoch sme ich obe vyspovedali. Najmä ich tesný súboj v K1 na 500 m bol ozdobou šampionátu.

Ivana Kmeťová: Obe sme išli na doraz, pretože vrchol sezóny máme ešte pred sebou a tak sme to brali ako skvelý tréning. Martina ma porazila zrejme už na začiatku, keď mi hodne ušla... Ja som okolo seba mala riasy a asi som tým priveľmi zaoberala a tak som ju musela dobiehať. Posledných 200 m som sa pokúsila zrýchliť, sťahovala som z jej náskoku a cítila som sa veľmi dobre. Hovorila som si, že trať by mohla byť ešte o čosi dlhšia a verím, že tak by som Martinu ešte predbehla. To je pozitívne smerom k MS, že v závere trate, keď je organizmus v zalaktátovanom stave, čo je zhruba od 100 metrov pred cieľom, ešte mám dosť síl a dokážem zrýchliť. O tom bude celý šampionát, rozhodovať bude záver jazdy. Mám z týchto 500-viek dobrý pocit, viem že máme natrénované dosť.

Martina Kohlová: Máme za sebou dobrú prípravu v Slovinsku na jazere Bohinj, čo je úžasné miesto. Je tam trojkilometrová dráha, celá vybójkovaná, takže sa tam dobre orientuje. Doobeda tam nikdy nefúka, poobede niekedy, ale len veľmi málo. A prečo toto miesto? Okrem kvalitných podmienok možno trošku poverčivosti. Keď sme sa v roku 2013 pripravovali na tom istom mieste, boli sme napokon na MS štvrté. Preto sme zvolili podobnú prípravu. Čo sa výsledkov na pretekoch týka, tento rok sme všetko podriadili jednému cieľu a tým sú majstrovstvá sveta, takže či bola, alebo nebola sezóna úspešná, rozhodnú až výsledky v Miláne.