10. september 2015

V Győri svetový šampionát maratóncov, v Masters už máme zlato zásluhou Šišmiša

Majstrovstvá sveta v kanoistickom maratóne

Mesto Győr patrí v týchto dňoch kanoistom a kajakárom maratóncom. Do nedele sa tam konajú majstrovstvá sveta. Do Maďarska sa vybrala aj slovenská výprava. Viac informácií sa dozviete na týchto odkazoch.

V Masters máme zlato zásluhou Šišmiša

Vždy pred samotnou súťažou dospelých sa konajú aj preteky veteránov, kde si merajú sily takpovediac „odrastení" bývalí reprezentanti svojich krajín v tzv. kategórii Masters (veteráni). A Slovensko včera získalo jeden skvelý úspech. V C1 od 55 do 59 rokov (18,3 km) získal zlatú medailu a titul majstra sveta Milan Šišmiš. Svojich súperov doslova prevalcoval, v cieli bol o vyše 56 sekúnd rýchlejší ako druhý nemecký reprezentant Machinski.