14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

18. september 2015

MEJa23 BASCOV: Tri slovenské lode priamo do A-finále

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY TU

Slovenský reprezentant Vincent Farkaš postúpil z rozjázd priamo do A-finále pretekov v C1 na 1000 m na majstrovstvách Európy juniorov a do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike v rumunskom Bascove. Farkaš účinkujúci v kategórii do 23 rokov obsadil v súčte rozjázd 5. priečku výkonom 4:11,344 min a vošiel sa do šestky priamych postupujúcich. Kajakár Adam Botek skončil medzi juniormi vo svojej rozjazde v K1 na 1000 m druhý (3:46,536) a pokračovať bude v semifinále.
Medzi ženami si to priamo do A-finále na 1000 m nasmerovala medzi juniorkami kajakárka Mariana Petrušová, ktorá zvíťazila vo svoje rozjazde výkonom 4:16,376. Rovnako úspešný bol aj juniorský dvojkajak Martin Nemček, Csaba Zalka v K2 na 1000 m. Ich víťazný čas v druhej rozjazde mal hodnotu 3:27,924 min a zároveň bonus v podobe postupu do A-finále.
Ženská juniorská "kádvojka" Lucia Oršulová, Paulína Tesáriková skončila vo svojej rozjazde piata a pokračovať bude v semifinále. Rovnako v semifinále sa predstaví štvorkajak Alexander Bóri, Milan Fraňa, Samuel Baláž a Adam Botek v K4 na 1000 m po štvrtej priečke v druhej rozjazde. V semifinále bude pokračovať aj štvorkajak v kategórii do 23 rokov v zložení Marek Krajčovič, Viktor Demin, Matej Michálek a Filip Sprušanský, ktorý skončil rovnako štvrtý. Zoznam slovenských semifinalistov rozšírili v juniorskej kategórii aj kajakárka Jessica Zatlkajová a kanoistka Hana Mikéciová na 500 m. V kategórii do 23 rokov sa na 500 m predstaví v semifinále kajakárka Nikola Zatlkajová a kajakár Viktor Demin. To isté platí o dvojkajaku Marek Krajčovič, Matej Michálek. V semifinále budú pokračovať tiež juniori v K2 Michal Forgách a Milan Fraňa a kajakárky v K2 do 23 rokov Lucia Mištinová a Nikola Zatlkajová.