14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

13. január 2016

Rýchlostní kanoisti predstavujú kalendár 2016


Olympijský rok 2016 privítajú slovenskí rýchlostní kanoisti nielen plní očakávania športových úspechov, ale aj s novým kalendárom.

Práca fotografky Magdalény Královej už v lete zaujala kajakárku Martinu Kohlovú. „Poprosila ma, či by som jej neurobila pár záberov na súkromné účely. Súhlasila som a z krátkeho kamarátskeho fotenia vznikla celá kopa pekných fotografií,“ priblížila začiatok spolupráce Králová.

Tie sa dostali do rúk generálnemu manažérovi Borisovi Bergendimu. Veľmi sa mu zapáčila energia a bezprostrednosť plynúca z fotiek, preto oslovil Magdalénu, či by sa odhodlala aj na prípravu celoročného kalendára, teda nafotenie celej našej reprezentačnej špičky. Králová súhlasila a zo spolupráce vzniklo množstvo výborných snímok.

Pohodové snímky z tréningu zachytávajúce radosť pretekárov a ich vzťah ku športu, rovnako ako aj krásne vyformované telá – v tomto duchu sa nesie celý kalendár Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky 2016.

„Z pohľadu fotografa môžem povedať, že prostredie spojené s prírodou a vodou je nádherné, fotogenické a pre našu prácu atraktívne,“ pokračovala Králová.

Zábery vznikali na rôznych miestach - od priehrady v Nimnici, cez lodenicu v Komárne, zaujímavé prostredie Karloveskej zátoky VK Tatran v Bratislave až po Zlaté piesky, kde trénuje aj Kohlová.

Rýchlostní kanoisti sa ukázali ako veľkí profesionáli. „Na dohodnuté miesto som prišla s jasnou predstavou. Všetci boli maximálne disciplinovaní, makali naplno ako na tréningu. Niektorým išlo pózovanie prirodzene, iní ho brali ako bežnú rutinu. Kočky kajakárky si to užili asi viac, ale aj niektorí chalani sa odviazali a pekne si zapózovali. Našli sa aj prvotní ostýchavci, ale po úvodných pokusoch sa uvoľnili, začali sa usmievať a napokon odchádzali všetci spokojní.“

Najväčší trémisti boli vraj mladí chalani z posádky štvorkajaku – Denis Myšák a Tibor Linka. „Naopak, ich dvaja starší kolegovia Erik Vlček s Jurajom Tarrom sa správali ako ostrieľaní šoumeni, zvyknutí na fotenie a medializáciu. Roky úspešného súťaženia zanechávajú pozitívnu stopu.“

Športovci dostali možnosť byť nielen pri výbere záberu, ktorý sa im páčil najviac, ale aj mesiac, ktorý chceli reprezentovať.

Projekt potešil aj ženské oko fotografky. „Obdivujem pekné, dokonale vypracované telá, aké majú naši vrcholoví kajakári. Hádam v nijakom športe som nevidela toľko fešákov naraz. Preto to bol aj pre mňa veľmi príjemný zážitok, fotiť majstrovský štvorkajak zároveň aj obrovská česť,“ uzavrela Magdaléna Králová.

Kalendáre sú distribuované v sieti trafík – novinových stánkov, ale záujemci si ich môžu objednať aj na Slovenskom zväze rýchlostnej kanoistiky.

(luc)

   « späť