14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

14. apríl 2016

UKÁŽ SA! Nový projekt Nadácie SOV


Cieľom grantového programu UKÁŽ SA je podporovať mladých talentovaných športovcov vo veku od 12 do 18 rokov. Sme presvedčení, že práve z nich raz môžu vyrásť úspešní olympionici, ktorí budú naše Slovensko reprezentovať na domácich, ako aj svetových športových podujatiach. Sociálne podmienky, alebo nepriaznivá finančná situácia je pre nich častokrát zložitou bariérou, ktorá im nedovoľuje rozvíjať naplno ich talent a športové schopnosti. Ak chceme, aby naši talentovaní mládežníci úspešne napredovali a boli relevantnou konkurenciou v svetovom športe, musíme im vytvárať vhodné podmienky a podporovať ich už počas juniorskej športovej kariéry. Aj preto sme sa rozhodli v rámci grantového programu UKÁŽ SA prerozdeliť z Nadácie SOV na podporu talentovaných športovcov sumu vo výške 30 tisíc eur.

Od 11. apríla 2016 bude na novej internetovej stránke www.nadaciasov.sk dostupný registračný formulár, prostredníctvom ktorého je možné uchádzať sa o finančnú podporu z Nadácie SOV. Žiadosť o príspevok je nutné zaslať spolu s motivačným videom najneskôr do 10. júna 2016. O príspevok sa môžu uchádzať juniorskí športovci vo veku od 12 do 18 rokov, alebo v ich mene tak môže urobiť zákonný zástupca, alebo kluby, športové zväzy, tréneri, alebo ostatné subjekty športového hnutia. Zo všetkých prijatých žiadostí odborná komisia zložená zo zástupcov Nadácie SOV a športovcov vyberie najneskôr do 30. júna 2016 TOP 12 žiadateľov, ktorí zabojujú o hlasy verejnosti prostredníctvom internetového hlasovania na stránke Nadácie SOV. Hlasovanie bude prebiehať počas letnej olympiády v brazílskom RIU od 5. do 21. augusta 2016. Výsledky grantového programu UKÁŽ SA budú vyhlásené začiatkom septembra 2016.

Ambasádormi projektu sú špičkoví slovenskí športovci Danka Barteková, Petra Vlhová, Juraj Bača, Ľubomír Višňovský a Richard Nagy.

Nadácia SOV využila štvrtkovú príležitosť a na prezentácii pred médiami odovzdala symbolické šeky mladým športovcom, ktorým, prerozdelila za rok 2015 celkovo 20-tisíc eur. Grantom vo výške 2000 eur pre každého športovca Nadácia SOV podporila okrem iných aj rýchlostnú kanoistku Marianu Petrušovú.

Čítajte viac na webe Nadácie SOV.

FOTO JÁN SÚKUP

   

« späť