14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

19. apríl 2016

Štvorkajak a Kmeťová na testovani v NŠC


V utorok privítali na pôde oddelenia diagnostiky v Národnom športovom centre našu zlatú posádku z minuloročných majstrovstiev sveta v disciplíne K4 1000m.

"Erik Vlček, Juraj Tarr, Denis Myšák a Tibor Linka sú športovci, s ktorými má tím NŠC niekoľkoročnú a môžme nadštandardnú spoluprácu v oblasti diagnostiky trénovanosti. Dlhoročné sledovanie trénovanosti v pravidelných intervaloch počas celého roka poskytuje trénerom a pretekárom cenné informácie, ktoré sa okrem okamžitého využitia pri riadení tréningového procesu dajú využiť aj z hľadiska dlhodobého sledovania a plánovania dlhších mezo či makrocyklov," pochválili šampiónov v NŠC.

Spolupráca s touto štvoricou a aj trénermi chalanov je aj z hľadiska ľudského rozmeru vždy veľmi príjemná.

"O všetkých štyroch môžeme hovoriť ako o profesionáloch, ktorí pristupujú k testom vždy zodpovedne. Testovanie pozostávalo zo štyroch tradičných položiek: hodnotenie telesného zloženia a somatometrických parametrov, testovania silových parametrov v posilňovni a silovo-vytrvalostného testovania na padlovacom trenažéri. Vytrvalosť v tomto období hodnotíme prostredníctvom spiroergometrického vyšetrenia na pádlovacom trenažéri. Testy sa snažíme v spolupráci s pretekármi orientovať každý rok na rovnaké obdobie, čo nám umožňuje napríklad individuálne porovnať úroveň pripravenosti pretekárov s minulým či predminulým rokom v danom období. Chalani majú v tejto sezóne jasný cieľ a to uspieť na OH v Riu a v príprave nenechávajú nič na náhodu, čo potvrdilo aj dnešné testovanie," znie odkaz z Národného športového centra.

V dobrej forme sa na testoch v NŠC ukázala aj Ivana Kmeťová, ktorá skočila do testovacieho kolobehu hneď zo záverečnej prípravy z Portugalska.

FOTOGALÉRIA

   

« späť